banner200
banner235
banner225
13 Mayıs 2016 Cuma 12:43
Gerici Akit yazarı: Müslüman Türk kadınına mayo giydirip
banner188
banner213
banner230

Gerici Akit yazarı Ahmet Gülümseyen, sporcu kadınların güreş yaparken giydikleri kıyafetleri eleştirerek, “Bugün Müslüman Türk kadınına mayo giydirip milyonların önünde adına ‘güreş’ deyip, podyuma çıkarır gibi ‘ay-yıldızlı’ forma ile mücadele ettirmek, Olimpiyat Oyunlarına (dünya arenasına) güreşçi diye yarı çıplak kıyafet ile çıkarmak, sorarım sizlere hangi akla-mantığa hizmettir?” diye sordu.

Gülümseyen’in Yeni Akit’te, “Bayanı soyundurup güreştiren zihniyet (1)” başlığıyla bugün (13.05.2016) yayımlanan yazısının bir kısmı şöyle:

Evet, bayanlara mayo giydirip, mindere çıkarıp güreştirmekte de ne var ki demeyelim. ‘Cumhuriyetçilere’ göre hiçbir sakıncası yok. Nasıl olsa aynı mantık. Geçmişte ‘güzel bacak yarışması’ düzenlenmedi mi? Tarihçi, değerli Ahmet Anapalı kardeşimizin yazılarından bilgi sahibi olduğumuzda, sorunun karşılığı tartışmasız, ‘evet’ olarak karşılık buluyor. O yarışma düzenlendi. Ayrıntısı, hepimizin bilmesi gerektiği kadar derslerle dolu, kısaca ibretlik!..

Öyle ise bugün Müslüman Türk kadınına mayo giydirip milyonların önünde adına ‘güreş’ deyip, podyuma çıkarır gibi ‘ay-yıldızlı’ forma ile mücadele ettirmek, Olimpiyat Oyunlarına (dünya arenasına) güreşçi diye yarı çıplak kıyafet ile çıkarmak, sorarım sizlere hangi akla-mantığa hizmettir?

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 13.05.2016 12:43
Anahtar Kelimeler:
MüslümanGericiYeni Akit
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol