banner200
banner222
25 Temmuz 2016 Pazartesi 16:24
George Martin 60'ında neyse 16’sında da oymuş!
banner188
banner213
banner230

KÜLTÜR SERVİSİ

George Martin kitleleri kasıp kavuran serisi Game of Thrones’la okuyucusunu şaşkınlıktan şaşkınlığa sürüklerken kurguladığı evrenin boyutlarıyla da saygıyı hak eden bir otör.

Her ayrıntıyı düşünen ve plotlarının üzerinde incelikle çalıştığı aşikar olan George Martin’in bu yoğun dikkatinin ilk gençlik yıllarından geldiğini kanıtlayan, henüz 16 yaşındayken Stan Lee ve Jack Kirby’ye Fantastic Four çizgi romanında yakaladığı boşluğu yazdığı mektubu okurlarını gülümsetti. Mektubun üslubundan 16 yaşındaki George R.R. Martin’in daha o günlerden kendine duyduğu güveni görmek mümkün.

“Üzülerek belirtiyorum ki bu kusursuz eserde bir kusur buldum. Bu kusur, sizde çok yaygın olan bir kusur. Fantastik Dörtlü’nün 13. sayısında Red Ghost (Kızıl Hayalet) karakteri Ay’da mahsur kalmıştı. Kendisini, Mr. Fantastic’in felç edici ışınına sahip, öfke dolu üç tane süper güçlü primat kovalıyordu. Şimdi onu, primatların kontrolünü ele geçirmiş bir şekilde bir anda geri getirdiniz ve bu konuda hiçbir açıklama yapmadınız!”

Mektubuna seride gördüğü diğer sorunları anlatarak devam eden genç Martin sitemlerini “Sonuç olarak yeni çıkacak çizgi romanlarınızda bol şans diliyorum ama Stan lütfen şapkandan daha fazla Villian çıkarıp geri döndürme!” şeklinde bitiriyor. George R.R. Martin’in bu fan mektubuna Stan Lee’nin verdiği cevap ise çok daha ilginç olmuş.

“Vay! Yüzümüz kızardı! Gerçeği bilmek istiyor musun Georgie? Red Ghost’u nerede bıraktığımızı gerçekten unutmuştuk! Matbaanın nefesi ensemizde olduğu için hızla sayıyı hazırlarken Red Ghost’u nerede bıraktığımızı araştırmaya bile vaktimiz olmamıştı!

İkilinin arasında geçen bu keyifli diyalog ve Marvel evreni, hiç şüphesiz George R.R. Martin’in röportajlarında da belirttiği gibi üzerinde büyük bir etki bırakmış. Acaba George Martin Game of Thrones ile ilgili kendisine yazılan yorumlarla ilgili neler düşünüyor?

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 25.07.2016 16:24
Anahtar Kelimeler:
KültürGençlik
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol