banner200
banner222
01 Ekim 2016 Cumartesi 20:24
Genelkurmay Başkanı ve Başbakan'dan darbe iddialarına yanıt
banner188
banner213
banner230

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, TBMM'nin 26'ncı Dönem 2'nci Yasama Yılı açılış resepsiyonunda, gazetecilerin sorularını yanıtladı. 'İkinci kalkışma' ihtimaline yönelik sorulan bir soruyu yanıtlayan Orgeneral Akar, "Bu tür duyumlar bitmez. Organize bir şey olacağını düşünmüyoruz. Ciddiye alıyoruz. Ben şahsen ihtimal vermiyorum. Böyle bir potansiyel yok" dedi. 'Kürt aşiretler' iddiasıyla ilgili Genelkurmay Başkanı Akar, "Bölge halkı ile ilişkilerimiz iyi. Bizim sıkıntımız Kürt vatandaşlarla değil, teröristlerle" ifadelerini kullandı. Yürütülen operasyonlarıyla ilgili soru üzerine Orgeneral Akar, "Yaz kış, dağ kırsal fark etmez. Bizim için değişin bir şey yok. Silahlı kuvvetlerimiz çalışıyor" dedi.

"RAKKA OPERASYONU, PYD/YPG İLE OLMAYACAK"

Rakka operasyonuyla ilgili bir soru hakkında ise Genelkurmay Başkanı Akar, "Rakka operasyonu, PYD/YPG ile olmayacak. PYD/YPG, PKK orijinli örgütlerdir. Onlarla iş birliği yapılırsa biz olmayacağız" ifadelerini kullandı.

BAŞBAKAN'DAN İKİNCİ KALKIŞMA İDDİALARINA YANIT

Başbakan Binali Yıldırım ikinci kalkışma iddialarına "Böyle bir çılgınlık yaparlarsa bedelini ağır öderler" dedi. Başbakan, CHP'nin Lozan açıklamalarına "Lozan'ı ortaya koyup, Lozan üzerinden siyaset yapmak Sayın Kılıçdaroğlu'na bir şey kazandırmaz. O defterler açılınca üzüleceği çok şeyi göreceksiniz. Fevkalade ayrıştırıcı bir dil kullandı, bunu da doğrusu tasvip etmek mümkün değil." şeklinde konuştu.

BAKAN SOYLU'DAN KALKIŞMA İDDİLARINA YANIT

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ikinci kalkışma iddialarına "Aklından kalkışma geçirenlerin kafasına tokmak geçiririz" dedi.

-

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 01.10.2016 20:24
Anahtar Kelimeler:
Darbe
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol