banner200
banner235
banner225
15 Ağustos 2016 Pazartesi 17:43
Gemiden düşen Çinli kadın 38 saat sonra kurtarıldı
banner188
banner213
banner230

Bir yolcu gemisinden denize düşen Çinli kadın 38 saat sonra balıkçılar tarafından kurtarıldı ve denizde verdiği 38 saatlik yaşam savaşını anlattı.Sadece soyadı Fan ile anılan Şangaylı kadın Çin medyasında yer alan haberlere göre, manzarayı seyrederken güverteden fazla eğilip dengesini kaybetti.

BBC Türkçe'de yer alan habere göre yedi katlı bir bina yüksekliğinden suya düşen 31 yaşındaki kadının ufak tefek yaralarla olayı atlattığı bildiriliyor.Fan, Şanghay'dan çıkıp Güney Kore ve Japonya'yı dolaşan Royal Caibbean adlı yolcu gemisindeydi.

Denize düştükten sonra tutunacak hiç bir şey bulamadığını ve kurtarıcısı balıkçı teknesini görene kadar suda öylece sürüklendiğini anlattı.

Fan'ın anne ve babası da aynı gemideydi, fakat kızlarının kaybolduğunu saatlerce fark etmediler.Babası kurtarıldığı haberini aldığında, telefonda sesini duyana kadar kızının sağ kaldığına inanamadığını söylüyor.

'Olimpiyatlara katılmalı'

1.75 boyundaki kadın kazara suya düştüğü Çarşamba gecesi güvertede manzarayı seyrediyordu. Düşerken bağırıp yardım istediyse de duyan olmadı.

Tutunacak bir şeyi olmadığı için bir süre sonra yorgun düştüğünü ama yarı uyuklayarak suyun yüzeyinde kalmayı başardığını anlatıyor.

Cuma sabahı gözünü açtığında bir balıkçı gemisi gören Fan'ın gayet sağlıklı olduğu, yalnızca kollarında deniz analarının yol açtığı yanıklar olduğu bildiriliyor.

Çin'in mikro blog sitesi Sina Weibo'da olay büyük ilgi gördü ve bir çok kişi kadının hiç bir şey yeyip içmeden 38 saat açık denizde hayatta kalabilmesini mucize diye niteledi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 15.08.2016 17:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol