banner200
banner222
28 Ocak 2016 Perşembe 12:23
Fuat Avni uzun süre aradan sonra yeni iddialarla döndü
banner188
banner213
banner230

Twitter fenomeni Fuat Avni, uzun süren sessizliğini geçtiğimiz günlerde bozmuştu. Fuat Avni bu kez yine çarpıcı iddialarda bulundu.

Fuat Avni, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘başkanlık’ sistemini takıntı haline getirdiğini belirtti. Fuat Avni ayrıca, Davutoğlu ve Erdoğan arasında da büyük sorunlar olduğunu iddia etti, başkanlık için en büyük engelin Başbakan Davutoğlu olduğunu öne sürdü.

Kaçak Saray ile Başbakanlık arasında bir ‘bilek güreşi’ yapıldığını söyleyen Fuat Avni, Davutoğlu taraftarları ve Erdoğan taraftarları olduğunu ve Erdoğan’ın bu durumdan aşırı derecede rahatsız olduğunu iddia etti.

İşte Fuat Avni’nin attığı o tweetler:

Faşist’in başkanlık takıntısı paranoyakça bir hastalığa dönüştü. Devletin derinleri, bu zaafı yular yapıp Faşist’in boynuna geçirmişler. Faşist, başkanlık yolunda en büyük engel olarak, Davutoğlu’nu görüyor. ‘Neden ağır davranıyor’ diye avanelerine bağırıp duruyor. İsrafsaray’da, Davutoğlu’nun lakabı, Davutoğlan. Faşist’in avaneleri ‘Davutoğlan yukarı, Davutoğlan aşağı’ dillerine dolamışlar. Avaneler, Davutoğlu’na ‘Başkanlık konusunda elinden geleni yaparsan, Faşist’ten sonra sen başkan olursun’ diye gaz verip duruyor. Davutoğlu Faşist’e güvenemiyor. ‘Yakınındaki herkesi harcadı, beni de harcar’ düşüncesini dillendiriyor. Bunu Faşist’e rapor ettiler. Faşist, kendine her rapor iletildiğinde ‘En büyük hatam bunu partinin başına getirmek oldu’ diye dövünüyor. Faşist, Davutoğlu’nun her adımını takibe aldığı gibi aynı şeyi Davutoğlu’da ona karşı yapıyor. İsrafsaray’da adamları var. Faşist, Davutoğlu’nun İsrafsaray’daki adamlarını bulmak için çalışma yaptı. Sonuç alamayınca herkese paranoyakça bir şüpheyle yaklaşıyor.

“DAVUTOĞLU KENDİ MEDYASINA AĞIRLIK VERDİ”
Davutoğlu ilk fırsatta Faşist’in yakınındakileri harcadığı gibi kendisini de harcayacağını biliyor. Kendi medyasına ağırlık verdi. Yeni Yüzyıl ve Karaalioğlu’nun Karar’ı Davutoğlu’ndan yana. Faşist, başka bir medya düzeni kurulması karşısında Davutoğlu’na çok kızgın. Faşist’in kalesi olan Zift Medyası’nın içinde de Davutoğlu’na çalışan adamlar var. Faşist'in kalesine kadar sızmışlar. Taraf gazetesi de tamamen duygusal sebeplerle Davutoğlu cephesine kaymış durumda. Yakında görevine başlayacak (!)

“İKİ PLAN VAR; AKADEMİSYENLERİ ATIN, HDP’Lİ VEKİLLERİ TUTUKLAYIN”

Medyada konumlar yeniden şekilleniyor. Yazarkasa diye adlandırılan Barlasgiller, Nagehangiller, medyanın çeşitlenmesinden memnun. Faşist, Gülay Göktürk’ten sonra Etyen’in de kellesini istiyor. Davutoğlu’na haddini bildirmiş olacak. Faşist'in iki planı var. YÖK ve Yargıtay’la sürekli irtibat halinde. Akademisyenleri atın, HDP vekillerini tutuklayın talimatı verdi. Davutoğlu, Faşist’in bu iki planı hayata geçirilerek sıfırlanacak. Akademisyen kovan ve milletvekili tutuklayan biri olarak anılacak. İsrafsaray ve Köşk’ün birbirine karşı yaptığı bilek güreşi bürokrasiden yargıya, askerden polise her yere yayılmış durumda. Faşist taraftarları, Davutoğlu yandaşlarını, Davutoğlu taraftarları Faşist yandaşlarını paralel diye fişliyor. Ortada ne devlet kaldı ne de devlet düzeni. Kimin kim olduğu belli değil. Herkes birbirine şüpheyle bakıyor.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 28.01.2016 12:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol