banner200
banner235
banner225
23 Mayıs 2016 Pazartesi 15:43
Fotoğrafları Hakan Fidan mı sızdırdı?
banner188
banner213
banner230

Yeni atanan Başbakan Binali Yıldırım ile MİT Müsteşarı Hakan Fidan arasında ciddi bazı ayrılıklar olduğu söylentileri Ankara’daki yeni gündem. Bu duyumlara göre Binali Yıldırım, 2014 yılında beklediği başbakanlığı engelleyen isim olarak Hakan Fidan’ı gördü. O kurultayın hemen öncesinde kardeşinin İzmir’de karıştırıldığı yolsuzluk iddialarının da son zamanlarda oğlunu kumar masasında, eniştesini rakı sofrasında gösteren fotoğrafların da geldiği adres olarak Fidan’ı düşünen Yıldırım, bu nedenlerden dolayı Hakan Fidan ile beraber çalışmak istemiyor. Ama Hakan Fidan’ın MİT’in dışına çıkarılması, muhtemelen Ahmet Davutoğlu, Bülent Arınç, Abdullah Gül, Ali Babacan’ın yörüngesine bir başka ismin katılması anlamına geleceğinden, Fidan’dan nasıl kurtulanacağı bilinmiyor.

Cumhuriyet'in haberine göre, Yıldırım 2014 kurultayında temayül yoklamasında kendisinin Davutoğlu’nun üstünde çıktığını, ama önüne Fidan’ın takoz çıkarıldığını biliyordu. Bir diğer ifadeyle Yıldırım, Davutoğlu’nun başbakanlığa giden yolunun Fidan tarafından açıldığına inanıyor. Bir başka iddiaya göreyse 2014 kurultayı öncesi Erdoğan Yıldırım’ı yanına çağırıp “Kardeşim, temayülde üsttesin, ama bu yolsuzluk skandalı şu dönemde çok baş ağrıtacak” demiş.

Her şeye rağmen Saray, Fidan’ın “içeride” bırakılmasının, dışarıya atılmasından daha iyi olduğuna inanıyor. Olası Fidan- Davutoğlu ortaklığı riski göze alınmak istenmiyor.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 23.05.2016 15:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol