banner200
29 Ocak 2016 Cuma 08:42
!fçiler lütfen birleşin!
banner188
banner213

CANAN AYDIN cananaydin@birgun.net

15. yılını kutlamaya hazırlanan !f İstanbul Bağımsız Film Festivali sinema sanatının gücüyle bu yıl herkesi birleşmeye çağırıyor. Geçen yıl ‘Kalbine Bak Yerinde mi?’ temasıyla sanatseverleri empatiye çağıran festival, bu yıl ‘!f İstanbul birleştiriyor’ diyerek dünyada yaşanan travmalar karşısında bir kez daha birbirini anlamaya davet ediyor


18 Şubat’ta İstanbul’dan yolculuğuna başlayacak olan festival dün sabah Soho House İstanbul’da programını açıkladı. Program detaylarına geçmeden !f 2016 Reklam Filmi’nin tanıtımıyla bu yılki ortak duygunun ne olduğu anlatıldı. Film birbirine mesafeli duran bir grup insanın bir dış sesin yönlendirmesiyle ‘kalbi atanlar bir adım öne çıksın; nefes alanlar, rüya görenler, hata yapanlar, pişman olanlar, kafası karışanlar, yarası olanlar, yarasını saklayanlar, ölümden korkanlar, hayatta kalanlar birleşin” diyor.

Buna ilişkin konuşan festival yönetmeni Serra Ciliv “Filmlerle, müzikle ve diğer etkinliklerle ortak olanın üzerinden birleşebileceğimiz bir alan yaratmayı amaçladık. 15. yılımızda da bunu hatırlatmak istedik ve ‘!f İstanbul birleştiriyor’ dedik” şeklinde açıkladı.


Festival biletlerinin ön satışı 5 Şubat’ta başlıyor.

Kaynak: Birgun.net
Son Güncelleme: 29.01.2016 08:42
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol