banner200
banner235
banner225
08 Şubat 2016 Pazartesi 14:03
Faysal Sarıyıldız: Cizre'de polisler görevlilerden 30 ceset
banner188
banner213
banner230

TRT'de 60 kişinin öldüğüne ilişkin ortaya atılan iddiadan sonra Cizre'dekilerin yakınlarının yüreğine ateş düştü. Aileler, Nusaybin'den Mitani Kültür Merkezi'ndeki bekleyişlerini sürdürüyor. Haberi aldıktan sonra, iddialar kesinlik kazanmasa aileler, Kürtçe ağıtlar yakarak acılarını dile getiriyor.

Cumhuriyet'ten Mahmut Oral'ın haberine göre Gözyaşları içinde ellerini gökyüzüne kaldırarak yakaran kadınlar, Kürtçe,"Botan yanıyor, Cizre yanıyor, yüreğimiz yanıyor, çocuklarımız yanıyor. Dünya duymuyor. Ey dünya, artık sesimizi duyun" diye ağıt yaktı.

HDP'Lİ SARIYILDIZ: 30 CESET TORBASI İSTENDİ
HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız ise TRT'nin dile getirdiği 60 ölü iddiasından sonra büyük bir bilgi kirliliği yaşandığını söyledi.

Sarıyıldız, birkaç gün önce ortaya çıkan ve içinde çok sayıda yaralının olduğu evle ilgili yeni ölüm haberi geldiğini belirterek şu sözleri söyledi:

"Bu evde daha önce 9 kişi yanmıştı. Önceki gün de bir çocuk yaralılar için evden çıkıp beyaz bayrakla sokağa çıktığı anda keskin nişancılar tarafından öldürülmüştü. Bu evde, yaşamını yitirenlerin dışında 52 kişinin de yaralı olduğunu biliyorduk.

O yaralıların akıbetleri konusunda henüz elimizde kesin bir bilgi yok. Ancak bugün Cizre Belediyesi'ne ait iki cenaze aracını o binanın bulunduğu yere gönderdik. Polisler cenaze aracıyla gidenlere geri dönüp 30 cenaze torbası getirip geri gelmesini söylemişler. Aracı kullananlar da pek çok ceset gördüğünü söylüyor.

Cenaze torbalarının da içinde de ayrıca cesetler varmış. Bu cesetler o 52 kişi mi, yoksa başkaları mı bilmiyoruz."

Cizre'deki ilk bodrumda bekleyen yaralıların durumuyla ilgili olarak da konuşan Sarıyıldız, bugün 10. gün olduğunu belirterek, hiç bir haber alamadıklarını söyledi. Sarıyıldız, "En son HDP Grup Başkanvekillerimiz onların ses kaydını dinletmişti. Son temas bu oldu. Ne oldu bilmiyoruz"diye konuştu.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 08.02.2016 14:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol