banner200
banner235
banner225
14 Nisan 2016 Perşembe 14:03
Fatih Gezer’den ilk albüm ''Anlarlar mı?'' çıktı
banner188
banner213
banner230

Uzun yıllarını müziğini içinde geçiren Fatih Geze, ilk albümü ‘Anlarlar mı?’yı dinleyicisiyle buluşturdu. Söz ve müzikleri sanatçının kendisine ait olan 5 şarkılık albümde, ‘Şimdi,’ Söyle Canım,’(Düet) ‘Sendendir,’ Anlarlar mı?’ ‘Bu Dünyanın’ eserleri yer alıyor. Her bir eserde Gezer kendine has yorumuyla dinleyenlerini bazen 60’ların Yeşilçam filmlerine bazen de 70’lerin sanat müziğine götürüyor.

Sibel Semerci ile “Söyle Canım” adlı esere yaptığı düet, kemanın sesiyle dinleyiciyi duygusal anlar götürüyor.

Her dönemin izini taşıyan 5 şarkılık “Anlarlar mı?” albümünde ayrıca, Suat Kaya back vokal olarak destek verirken, ilk kez aynı albümde bir araya gelen Ceyhun Kaya, "Şimdi"ye klarnet, "Sendendir" adlı şarkıya da Saksafonu ile eşlik etti. Düzenlemede, Piyano – Klavye, Akustik-Elektro gitarda ise Barış Yerli imzası yer alıyor...

5 şarkılık albümle ilgili sanatçı “Herkesin beklentisi 12 şarkılık bir albümdü. İşin gerçeği ben de herkes gibi 12 şarkılık bir albümün daha mantıklı olduğunu düşünüyordum fakat bir albümde 12 şarkı koymak demek şarkılarının bir kısmına yeterli ilgiyi gösteremeyeceğin anlamına geliyordu. 12 şarkıya bir sene kafa yorup bir albüm çıkarmaktansa, beş şarkıya bir sene kafa yorduk” cümlelerle ifade ediyor.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 14.04.2016 14:03
Anahtar Kelimeler:
AlbümSanat
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol