banner200
banner222
15 Mart 2016 Salı 16:03
Eski milletvekili Sebahat Tuncel için adli kontrol kararı
banner188
banner213
banner230

Kocaeli'de "Suçu ve suçluyu övme, kanuna aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşleri düzenleme, yönetme ve bunların hareketlerine katılma" iddiasıyla yargılanan Sebahat Tuncel'in, kanuni hükümlülüklere uymaması ve kaçma şüphesi nedeniyle adli kontrol altına alınmasına ve yurt dışına çıkışının yasaklanmasına karar verildi.

Anadolu Ajansı’nın () haberine göre, Kocaeli'de "Suçu ve suçluyu övme, kanuna aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşleri düzenleme, yönetme ve bunların hareketlerine katılma" iddiasıyla yargılanan eski milletvekili Sebahat Tuncel hakkında adli kontrol kararı alınarak yurt dışına çıkışı yasaklandı.

Kocaeli 4. Asliye Ceza Mahkemesi, geleceğini beyan ettiği halde duruşmalara katılmayan Tuncel'in yargılandığı davaya ilişkin ara karar aldı.

Mahkeme, Tuncel'in "yargılama süreci içerisinde ifadesinin alınmasına yönelik kanuni yükümlülüklere uymadığı, adresine ilişkin değişiklik olduğuna dair beyanını iletmediği, duruşmalara katılmadığı, böylelikle adli süreci geciktirdiği ve kaçma şüphesinin oluştuğu" iddiasıyla tedbir mahiyetinde adli kontrol altına alınmasına, yurt dışına çıkışının da yasaklanmasına hükmetti.

Tuncel'in her hafta perşembe ve salı günleri saat 14.00 ile 17.00 arasında bulunduğu yer olan Bakırköy Cumhuriyet Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğü'ne düzenli olarak imza atmasına, adli kontrol kararına uymaması durumunda verilecek ceza ne olursa olsun tutuklanacağının ihtarına karar verildi.

Tuncel hakkında, Kocaeli'de 20 Mart 2012'de Newroz kutlamalarının ardından "suçu ve suçluyu övmek, kanunu aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşleri düzenleme, yönetme bunların hareketlerine katılma" iddiasıyla dava açılmıştı.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 15.03.2016 16:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol