banner200
banner235
banner225
14 Mayıs 2016 Cumartesi 12:22
Eşini öldürtmek isteyen kadın: Boğazını kes, IŞİD yaptı
banner188
banner213
banner230

İngiltere'de Türkiye kökenli bir kadın, Türkiye kökenli eşini öldürtme planı nedeniyle hapis cezasına çarptırıldı. Kadının, Kürt kocasını IŞİD infazı süsüyle öldürtmek istediği belirlendi.

Londra'daki ağır ceza mahkemesi Old Bailey'ye göre Nurcen Taycur adlı kadın parayla eşini öldürtmek istedi. Taycur bu amaçla bir kişiyle buluşmaya başladı ve ona cinayet için 5000 Sterlin ödeme yapma konusunda anlaştı. Taycur, cinayetin bir hırsızlık veya siyasi bir saldırı olarak anlaşılması için bu kişiden kocasını değil bıçakla öldürmesini istedi. Bu kişiden eşinin boğazını kesmesini isteyen Taycur, kocasının Kürt olduğunu ve böyle bir cinayet durumunda akla IŞİD'in geleceğini söyledi.

BBC Türkçe'nin haberine göre, bu dönemde polis, Taycur'la ilgili aldığı bir istihbarat üzerine hareket geçti. Taycur'un kocasını öldürtmek için görüştüğü ve taksi şoförü sandığı kişinin bir sivil polis olmasıyla plan ortaya çıkardı. Taycur, bu sivil polise, başka bir erkekle ilişkisi olduğunu, bu evlilikten kurtulmak için kocasının ölmesini istediğini belirtti.

Kocasının, Taycur'un kendisini öldürme planından habersiz olduğu bildiriliyor. Mahkeme, suçlamaları kabul eden Taycur'u altı yıl hapis cezasına çarptırdı.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 14.05.2016 12:22
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol