banner200
banner235
banner225
13 Haziran 2016 Pazartesi 14:43
Erenköy Kız Lisesi mezunları: Karanlığa sırtımızı sonsuza dek
banner188
banner213
banner230

Ülkenin köklü liselerinde peş peşe yayınlanan bildirilere, Erenköy Kız Lisesi mezunlarının bildirisi de eklendi. Bildiride, "Kenetlenen tüm okullar ile birlikte karanlığa sırtımızı sonsuza dek döndüğümüzü bilgilerinize arz ederiz" dendi.

Bildiride, "Kenetlenen tüm okullar ile birlikte karanlığa sırtımızı sonsuza dek döndüğümüzü bilgilerinize arz ederiz" dendi.

Erenköy Kız Lisesi Mezunları imzasıyla yayınlanan bildiride, şu ifadelere yer verildi:

'KUTLU DOĞUM' HAFTASI BAHANESİ İLE AKP SEÇİM ARAÇLARINI OKULUMUZA SOKTU'

Tarih 16 Şubat 2015. Okulumuza atanan yandaş Müdür Saadet Berna Ocakçıoğlu'nun, göreve başladığı ilk günlerde Atatürk fotoğraflarımızı kazan dairesine kaldırarak yerlere atmasını, 15 yıl evvel kıymetli resim öğretmenlerimizin öğrencileriyle birlikte altı ay geceli gündüzlü çalışarak yaptıkları sanatsal yağlı boya duvar resimlerini 'sanatsal içeriği olmadığı' şeklindeki keyfi kararı ile sildirip yok etmesini, tarihi ve antika aynalarımızı tamirat gerekçesi ile kestirip alt kaidelerini imha etmesini, kıymetli öğretmenlerimizi ağlatmasını, kendileriyle azarlarcasına konuşmasını, öğretmenlerimizin gururlarını incitmesini, 'Kutlu Doğum' haftası bahanesi ile AKP seçim araçlarını okulumuza sokarak yandaşlığını, taraflılığını ispatlamasını, eğitim ile siyaseti birbirine karıştırmasını, öğrencilere ulusal marşımızı okutmamasını, yaklaşık 500 kişilik katılım ile basın açıklamamızda duyurmuştuk.
Hem basın açıklamamız hem de 'İstifa et' başlıklı kampanyamız ülkemizde büyük bir ses getirmişti.

Erenköy Kız Lisesi bu direnişi ile karanlığa karşı verilen ilk kıvılcımı ateşlemiş, bir anlamda benzer sorunları yaşayan tüm liselilerin sesi olmuştur.

1911 yılından bu yana cumhuriyete tanıklık etmiş ve ülkemizin her alanında ilkleri yetiştirmiş güzide okulumuzun her daim Atatürk ilke ve inkılaplarını kendisine yol, cumhuriyeti ışık, laik eğitimi öz edinmiş büyük camiamızın kenetlenen tüm okullarla birlikte karanlığa sırtını sonsuza dek döndüğünü bilgilerinize arz ederiz.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 13.06.2016 14:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol