banner200
banner222
03 Haziran 2016 Cuma 15:43
Erdoğan'ın isminin geçmediği pankarta 'hakaret' soruşturması
banner188
banner213
banner230

HKP İzmir İl Örgütü binasına “Sözümüzdür: Nereye gidersen git, nereye çıkarsan çık, çelik bilezikle tanışacaksın, tarihe de hırsız, katil hain ve ABD uşağı olarak geçeceksin” yazılı bir pankart astı. Bunun üzerine Savcı pankartla ilgili “Cumhurbaşkanına Hakaret” suçlamasıyla soruşturma başlattığını bildirerek pankartın indirilmesini istedi. HKP pankartı indirmek üzere gelen polislere “Savcı talimatıyla buradan pankart inmez… Madem ülkede hukuk var, savcı da hukuka uyacak...” dedi. Bunun üzerine , İzmir 5. Sulh Ceza Hakimliği de yıldırım hızıyla pankartın “Cumhurbaşkanına Hakaret” suçundan indirilmesine karar verdi.

Odatv'nin haberine göre, konuyla ilgili açıklama yapan HKP İzmir İl Başkanlığı, “Bu pankartla ilgili İstanbul’da İl Yöneticimiz Halil Arabulan’a dava açılmıştı. Ancak İstanbul 79. Asliye Ceza Mahkemesi’nce pankartta ‘Cumhurbaşkanına Hakaret’ suçu görülmediğinden beraat kararı verilmişti.” dedi.

HKP açıklamasına şöyle devam etti:

“Ne yapalım, “Devlet Başkanı”nın memleketinde ve ailesiyle birlikte Yüksek Yargı Başkanları’nın çay topladığı, aynı Devlet Başkanının; “ben yasamanın da yürütmenin de yargının da cumhurbaşkanıyım” diyerek Kuvvetler Ayrılığı ilkesini ayaklar altına aldığı ve “Padişahlığını” ilan ettiği, 93 yıllık Cumhuriyet bitmiştir, artık fiili başkanlık sistemi vardır, sözlerini de hepsinin sineye çektiği günümüzde, yerel yargıç ve savcıların pankart toplamaya kalkmasını da görecekmişiz.

Ama başka şeyler de göreceğiz. Gün gelecek devran dönecek “Padişahım çok yaşa” anlayışıyla hukuka takla attıranlardan hesap soracağımız günler de gelecek. Bundan adımız gibi eminiz.

Biz hep diyoruz; Boyun Eğmedikten Sonra Yenilmiş Sayılmazsın!”

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 03.06.2016 15:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol