banner200
banner222
02 Nisan 2016 Cumartesi 10:23
Erdoğan’ın ‘hayırsever işadamı’ Sarraf kefaletten vazgeçti, New
banner188
banner213
banner230

Erdoğan’ın ‘hayırsever işadamı’, AKP hükümetinin ‘ihracat şampiyonu’ Miami'de tutuklananan Rıza Sarraf, New York’a transfer edilecek.

19 Mart’ta yakalanan Sarraf’ın Miami’deki geçici avukatı Lee Stapleton, önceki gün mahkemeye bir dilekçe sunarak, 4 Nisan’da görülmesi planlanan ve Sarraf’ın New York’a naklinin, kefalet başvurusunun ve kalıcı avukatlarının kim olacağının ele alınacağı duruşmada, transfer ve kefalete dair herhangi bir duruşma yapılmamasını, Sarraf’ın da duruşmaya çıkarılmamasını talep etti.

Miami Savcısı James Hayes’in dilekçeye itiraz etmeyeceğini açıklamasının ardından da Hâkim Edwin Torres, dilekçeyi aynı gün kabul etti, 4 Nisan’daki duruşma iptal oldu.

BHARARA DUYURDU: KEFALETTEN VAZGEÇTİ
Hürriyet'ten Tolga Tanış'ın haberine göre; Toplam 75 yıl hapis cezası istenen Sarraf’ın New York’a getirileceğini ilk olarak Twitter üzerinden Başsavcı Preet Bharara duyurdu. Karara dair belgeyi yayınlanan Bharara, “Reza Zarrab, Florida’daki mahkemede kefaletten vazgeçti, bundan sonraki işlemler için New York’a nakledilecek” dedi.

Sarraf’ın New York’a varmasının ardından Güney Bölge Başsavcısı Preet Bharara’nın 15 Aralık 2015’te Sarraf aleyhine davaya dönüşen iddianamenin görüşülmesine başlanacak.

Başsavcı Bharara’nın ofisinden yapılan açıklamada, Sarraf’ın transferi ile ilgili işlemlerin U.S. Marshal Service tarafından yürütüleceği belirtildi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 02.04.2016 10:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol