banner200
banner222
30 Mayıs 2016 Pazartesi 11:03
Erdoğan'dan Putin açıklaması
banner188
banner213
banner230

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Diyarbakır gezisi dönüşünde uçakta, Rusya Devlet Başkanı Putin'den gelen mesajı değerlendirdi. Putin'e "biz üzerimize düşeni yaptık" yanıtını verdi.

Rusya Devlet Başkanı Putin, Atina ziyaretinde "Türkiye ile arayı düzeltmek istiyoruz, Ankara'nın adım atmasını bekliyoruz" demişti. Erdoğan'a Putin'in o sözleri soruldu.

"İlişkilerin bozulmasını biz istemedik" diyen Erdoğan, "Sayın Putin'den olumlu bir adım geldi de biz olumsuz bir yaklaşım mı sergiledik? Böyle bir şey sözkonusu değil. Neler yaşandığını herkes biliyor. Öldürülen pilotun naaşını, yaklaşık on gün süren müzakereler neticesinde biz aldık. Naaşı almakla da kalmadık. Ortodoks bir papaz getirerek, naaşla ilgili tüm dini ritüellerin yerine getirilmesini sağladık. Dolayısıyla türkiye olarak o hadisede üzerimize düşeni en iyi biçimde yerine getirdik " dedi.

Erdoğan'ın gündeminde CHP Grup Toplantısı'nda atılan sloganlar da vardı.

"Geçen arkadaşlarla bu konuyu konuşuyoruz. Biri güzel bir fikir ortaya attı, futboldaki seyircisiz maç türünden cezalara atıfta bulundu" diyen Cumhurbaşkanı, "Bu tür hadiseler de gösteriyor ki parlamento iç tüzüğünün kesinlikle değişmesi lazım" sözleriyle değerlendirdi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 30.05.2016 11:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol