banner200
banner222
28 Eylül 2016 Çarşamba 00:03
Erdoğan'dan kumarhane baskısı
banner188
banner213
banner230

Kommersant’ın haberine göre, Rustavi-2 kanalında “Yurtseverler Birliği” adlı muhalefet partisinin reklamı, gelen şikayetler üzerine “anti Türk karakter taşıdığı” gerekçesiyle incelemeye alındı.

Reklamda, Türkiye’nin Gürcistan’ın Müslümanların yoğun olduğu Acaristan Otonom Cumhuriyeti’ni işgale hazırlandığı iddia ediliyor.

"KUMARHANELERİ KAPATIN"

Diğer yandan Gürcistan’da iktidarın gerçek sahibi ve perde arkasındaki “gri kardinali” sayılan milyarder işadamı, eski başbakan, iktidar partisi Gürcistan Rüyası’nın kurucusu Bidzina İvanişvili, tartışmalı reklam filmine değinirken ironik bir üslup kullanarak, Türkiye’nin Gürcistan’ı "tehdit ettiğini", ancak bunun askeri değil ekonomik olduğunu söyledi.

Cumhuriyet'ten Suat Taşpınar'ın haberine göre, Partisinin seçim kampanyası sırasında gazetecilere konuşan İvanişvili, Erdoğan’ın kendilerine "Ya Gürcistan topraklarındaki kumarhanelerin kapatılması ya da Türk vatandaşlarının girişlerinin yasaklanması için" baskı yaptığını söyledi.

Gürcü politikacı, “Şahsen bana kalsa kapatırdım ama bu sektöre büyük yatırımlar yapıldı. Ayrıca Gürcistan'da turizme ve halkın gelirine büyük katkısı var” dedi.

Haberde ayrıca Gürcü tarafının, KKTC’de kumarhanelerin açık olmasını ve Türk vatandaşlarının yoğun ilgisini hatırlatarak bu isteğe karşı çıktıkları belirtildi.

Kommersant’a konuşan bir Gürcü kaynak, Erdoğan’ın kumarhanelerin kapatılması talebini “Saygılı bir şekilde ama net olarak” ortaya koyduğunu, çok sayıda Türk vatandaşının kumar oynamaya Gürcistan’a gitmesinden yakındığını ve bunun “Türk halkının kabul ettiği etik anlayışa aykırı olduğunu” aktardığını söyledi. (Cumhuriyet)

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 28.09.2016 00:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol