banner200
banner235
banner225
12 Haziran 2016 Pazar 14:23
Erdoğan: Neden El Nusra'yı desteklemiyorsunuz
banner188
banner213
banner230

SoL'un haberine göre, Birlik Vakfı iftar töreninde konuşan Erdoğan'ın El Kaide'nin Suriye kolu El Nusra'ya destek isteyen sözleri dikkat çekti. Batı ülkelerine seslenen Erdoğan, "Bazı dost ülkeler DAİŞ'e karşı savaştığı için PKK'yı desteklediğini söylüyorlar. El Nusra da DAİŞ'e karşı savaşıyor, o zaman niye El Nusra'yı desteklemiyorsunuz" dedi.

Erdoğan'ın açıklamasından satır başları:

"Suriye'nin kuzeyinde çok ciddi bir plan uygulanmaktadır. Dost görünenlerin de sinsilikleri yatmaktadır. Burada söylenenler onlar tarafından takip edilmektedir.

Operasyonlarımızı sonuna kadar devam ettireceğiz. Yılmak yok. Suriye'de birbiriyle savaşıyor gözüken bu örgütler halka zarar vermekte adeta yarışıyorlar. Bazı dost ülkeler DAİŞ'e karşı savaştığı için PKK'yı desteklediğini söylüyorlar. El Nusra da DAİŞ'e karşı savaşıyor, o zaman niye El Nusra'yı desteklemiyorsunuz?

'MUHAMMED ALİ' AÇIKLAMASI

Muhammed Ali'ye rahmet diliyorum. Cenaze namazı kılmak üzere geniş bir heyetle ABD'de bulunduk. Sıradan bir sporcu olarak göremedim. Attığı her yumruk mazlumlar içindi. Bu bakış açısına sahip olduğum için bunu söylüyorum. Hele hele Vietnam'daki tavrı... Muhammed Ali şampiyonluğunu kaybetme pahasına Vietnam'a gitmedi. Ne yaptılar, beş yıla mahkum ettiler. O bu cezaya mahkum olmasına rağmen yılmadı. Dikleşmeden, dik durmak çok önemli. Omurgalı olmak çok önemli. Rüzgar önünde kalmış yaprak gibi sallanmanın bir anlamı yok. Müslüman'a bu yakışır. Allah'tan başka kimseye boyun eğmeyiz."

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 12.06.2016 14:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol