banner200
banner235
banner225
11 Nisan 2016 Pazartesi 12:23
Erdoğan Mimarlar Odası'nı hedef aldı:  Ya senin işin ne, yapmak
banner188
banner213
banner230

Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Şehirler Kurultayı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "kentsel yağma projelerine karşı çıkan Mimarlar Odası'na "Ya senin işin ne, senin işin yapmak mı, yıkmak mı" dedi.

Erdoğan, Mimarlar Odası için ayrıca "Biz yapmak için mücadele ederken birileri de yıkmanın peşinde" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

"Ülkemizde bu çerçevede yıkılıp yeniden yapılması gereken 6 milyondan fazla konut var. Şu ana kadar 48 ilimizde 179 alan riskli bölge ilan edilerek, kentsel dönüşüm kapsamına alınmıştı.

Bizim amacımız yuva yıkmak değil, tam tersine vatandaşlarımızı güvenli ve huzurlu yuvalara ulaştırmaktır. Kentsel dönüşüm çalışmalarının hedeflediğimiz sonuca ulaşacağını sanıyorum.

Biz yapmak için mücadele ederken, birileri de yıkmanın peşinde. Bakıyorsunuz oda, işi gücü aslında plan proje bunlarla uğraşması lazım. Nerede kentsel dönüşümle ilgili bir adım atacaksanız bu malum oda hemen işi yargıya götürür. Ya senin işin ne, senin işin yapmak mı, yıkmak mı? Her yerde işi gücü bu. Netice alıyor mu? Almıyor ama bize süre kaybettiriyor.

İnşallah Sur'da yaşayan vatandaşlarımızı güven ve huzur içinde hayatlarını sürdürecekleri konutların sahibi yapacağız."

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 11.04.2016 12:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol