banner200
banner222
15 Nisan 2016 Cuma 12:44
Erdoğan: İslam İşbirliği Teşkilatı'na 2 milyon dolarlık bağışta
banner188
banner213
banner230

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri İyad Medeni, İstanbul Kongre Merkezi'nde, 13. İslam Zirvesi'nin kapanış oturumunda aidat borçlarını tartışmaya açtı. "Türkiye'nin İslam İşbirliği Teşkilatı'na 2 milyon dolar bağış yapacağını" açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, aidatlarını ödeyen ülkeleri eleştirerek, ödeme yapmış ülkelerin listesini tek tek açıkladı.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Türkiye olarak İslam İşbirliği Teşkilatı'na 2 milyon dolarlık bağışta bulunacağız. İslam İşbirliği Teşkilatı'nın kapanış oturumunda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında İslam İşbirliği Teşkilatı için destek bağışları yapılıyor. Liderler kendi ülkeleri adına bağış miktarlarını açıklıyor. Suudi Arabistan, Endonezya ve Kuveyt, Türkiye ile ikili şekilde bağış miktarlarını açıklayacaklarını belirttiler.

İnancımızda nafile ibadetler gizlidir, farz olan açıktır ki diğerlerini de teşvik etsin. Ya bu bağış sistemi tamamiyle ortadan kaldırılabilir, aidat sistemiyle yürütülebilir. Bakın 56 ülkeden borcu olmayan ülkeleri okuyorum: Afganistan, Cezayir, Azerbaycan, Bahreyn, Endonezya, Irak, Kazakistan, Kuveyt, Malezya, Fas, Umman, Katar, Tunus, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri...Toplam 20 ülke.

Diğer ülkeler aidat ödemelerinde sıkıntısı var. Genel Sekreterliğe ödenmesi gereken rakam 160 milyon dolar. Bu rakamın ödenmemesi durumunda ne denli aktif olabilirsiniz? Görünen o ki başka açıklamak isteyen ülke yok.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 15.04.2016 12:44
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol