banner200
banner222
24 Haziran 2016 Cuma 15:03
'Erdoğan, İslam devleti kurup sultan olmak istiyor'
banner188
banner213
banner230

YPG saflarında IŞİD'e karşı savaşan Kanadalı eski model Hanna Bohman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'İslam devleti sultanı' olmak istediğini söyledi.

Russia Today'e (RT) konuşan Bohman, IŞİD'le mücadelede en büyük sorunun 'IŞİD'e yardım eden Türkiye' olduğunu ifade etti.

"Türkiye'nin IŞİD'i desteklediğini birinci elden biliyoruz. Batı basınında buna çok yer verilmiyor ve bu bir utanç kaynağı. Zira sorun, iyice büyümeden ve kontrol dışına çıkmadan ele alınmalı" diyen Bohman, Erdoğan'ın İslam devleti kurmak ve sultan olmak istediğini vurguladı.

'KÜRTLER BATI'NIN YARATTIĞI SORUNLA İLGİLENMEK ZORUNDA'

Sputnik'te yer alan habere göre, Bohman, karşılaştığı en kötü şeyin küçük yaşta savaşmak zorunda kalan Kürt milisler olduğunu belirtti. Çocuk yaştaki Kürtlerin kendi toprakları için mücadele ettiğini söyleyen Kanadalı eski model, "Başka seçenekleri yok. Ya savaşacaklar ya da can verecekler. Saklanarak ölmektense, en azından savaşarak ölüyorlar. Kürtlerin Batı'nın yarattığı sorunla başa çıkmak zorunda olması hiç adil değil" diye konuştu.

'HÜKÜMETLER IŞİD'İN EZİDİ KATLİAMI KARŞISINDA BİR ŞEY YAPMADI'

Bohman, RT'ye IŞİD'e karşı mücadeleye katılma nedenini de anlattı. Bohman, IŞİD militanlarının Sincar'da Ezidileri katletmesi karşısında hükümetlerin hiçbir şey yapmamasının kendisi için Suriye'ye gitme konusundaki en büyük motivasyon kaynağı olduğunu ifade etti.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 24.06.2016 15:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol