banner200
banner222
13 Mayıs 2016 Cuma 19:24
Erdoğan: Başkanlık sistemini kuzu kuzu kabul edersin...
banner188
banner213
banner230

Kocaeli'de toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Eğer benim milletim bu ülkede 'evet biz başkanlık sistemine geçiyoruz' derse sen de kuzu kuzu takip edersin" dedi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

"Şehrimizin en önemli yatırımlarından olan, Yarımca Limanı'nın açılışı da bugün yapılıyor.

Bugünkü açılışlarımızın en büyük bölümünü büyükşehir belediyemizin yatırımları oluşturuyor. Toplam tutarına baktığımız zaman, 1 milyar 251 milyon liralık yatırımı tamamladık. Yani 1 katrilyon 250 trilyon. İşte Kocaeli'nin farkı burada. Bakınız nerelerden nerelere geldik. Daha da iyi olacak, çünkü size bu yakışır onun için.

Tüm bu yatırımları bugün resmen hizmete alıyoruz.

Ey Geziciler, 12 tane ağaçtan bahsetmiyoruz. Dikili ağacınız yok bu memlekette. Ama bizim belediyelerimiz, Çevre ve Şehircilik, Orman Su İşleri, biz bu işlerde yarıştayız. Ülkemizi yeşille donatıyoruz.

İnşallah Ağustos sonuna kadar 30 bin kişilik Kocaeli Stadı'nı bitiriyoruz.

Yeniden ayağa kalkması lazım Kocaeli'nin. 1,5 katrilyon liralık yatırımın resmi açılışını gerçekleştirmiş oluyoruz. Hayırlı olmasını diliyorum.

Burada ifade edilenler dışında çok daha fazla hizmetin şehrimize kazandırıldığını da biliyorum. Kocaeli artık temizliği tescil edilmiş sahillere sahip bir şehrimizdir.

Bir de müjde vermek istiyorum; Kandıra Kerpe sahili için de mavi bayrak alındı. Böylece Kocaeli üç mavi bayraklı sahili olan bir şehir haline geldi.

1999 depremiyle büyük acılara ve büyük bir yıkıma maruz kalan Kocaeli'ni ayağa kaldırmak için her alanda kapsamlı çalışmalar yaptık. Bu yıl 4 bin 544 kişilik 4 adet, önümüzdeki iki yıl içinde de 5 bin kişilik 2 adet olmak üzere toplam 6 yurdu şehrimize kazandırıyoruz.

Sağlık alanında yaklaşık 1400 yatak kapasiteli 7 hastaneyi, 39 aile sağlığı merkezini ve çeşitli sağlık ünitelerini hizmete açtık. TOKİ'nin bugüne kadar hak sahiplerine teslim ettiği konut sayısı 14 bini buldu. Yapımı devam eden 2 bin 600'e yakın konut var.

Geçtiğimiz haftalarda Osmangazi adını verdiğimiz Kocaeli Körfez Geçişi Köprüsü'nün son tabliyesini Başbakanımız Sayın Davutoğlu, Ulaştırma Bakanımız Binali Bey ile yerleştirdik. Bu köprü sayesinde Kocaeli-İzmit çevresindeki trafik yoğunluğu büyük ölçüde azalacak. Laf üretmiyoruz. İş üretiyoruz.

Ağva, Kandıra, Kaynarca bölünmüş yolunun ihalesine yakında başlanacağının müjdesini de buradan veriyorum. Önümüzdeki yıl Köseköy Lojistik Merkezi'nin açılışı yapılacak.

Buralara kolay kolay gelmedik. Çıktı ana muhalefetin başındaki, Türkiye'de başkanlık sistemiyle ilgili "kan dökülür" diyor. Kardeşlerim bunlar siyasi sapkınlık içinde. Bunlar siyaseti bilmiyor. Bunlar siyaset cahili. Siyasi literatür cahili. Yani ABD başkanlık sistemine geçerken kan mı döktü? Bunların hiçbiri yok. Bu kararı kim verir? Millet. Senin öyle bir yetkin yok. Öyle bir gücün de yok. Eğer benim milletim bu ülkede "evet biz başkanlık sistemine geçiyoruz" derse sen de kuzu kuzu takip edersin.

10 Ağustos'ta millete gittik mi gittik, 4 parti bir araya geldiler mi geldiler. Siz ne yaptınız yüzde 52 ile bu kardeşinizi desteklediniz. Yarın olacak olan da budur. Biz kanı sadece Kızılay'a veririz. Olay bu kadar basit."

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 13.05.2016 19:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol