banner200
banner222
30 Ağustos 2016 Salı 14:24
Ercan Kesal'ın yeni kitabı Cin Aynası okurla buluşuyor
banner188
banner213
banner230

Ercan Kesal'ın Peri Gazozu kitabının ardından, iyilik, güzellik, çocuklar, insanlık ve sinema üzerine okuruyla sohbet ettiği yazılarından oluşan Cin Aynası da okurla buluşuyor.

İletişim Yayınları 3 Eylül'de bir dizi kitabı daha okurla buluşturuyor. Bunlar arasında Ercan Kesal'ın yeni kitabı Cin Aynası ile Türkiye sinemasının önemli ismi Lütfi Ömer Akad'ın anıları Işıkla Karanlık Arasında da var.

Ahmet Karcılılar'ın yeni romanı Mavinin Reddi, Uğur Mıstaçoğlu öykülerini bir araya getirdiği Sağ Elim Doluydu, Pelin Buzluk'un yeni öykülerinden oluşan En Eski Yüz ile Elçin Aktoprak ve A. Celil Kaya'nın Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde düzenledikleri uluslararası konferansın metinlerinden oluşan 21. Yüzyılda Milliyetçilik ve Henry Jenkins'in yeni bir medya çağının başladığı görüşünü savunduğu Cesur Yeni Medya da raflardaki yerini alacak.

Cin Aynası

İletişim Yayınları, daha önce büyük bir ilgiyle karşılanan Peri Gazozu ve Nasipse Adayız adlı kitaplarını yayımladığı Ercan Kesal'ın yeni kitabı Cin Aynası'nı okurlarla buluşturuyor.

Ercan Kesal'ın kendine has üslubuyla kaleme aldığı bu metinler sinemadan edebiyata, siyasetten kültüre birçok farklı alana uzanırken hayatın önemli anlarına dokunuyor. Kesal, bir bakıma ölüm ve kötülük üzerine olduğu kadar insan onuru ve direnmek üzerine de okurlarıyla sohbet ediyor. Ölüm, zulüm, acı, kötülük üzerine… Direnmek, insan onuru, devrimci inat üzerine… "Adamı adam eden analar" üzerine… İyilik, güzellik, çocuklar, insanlık ve sinema üzerine yazılar. Kederli ve yine de ümitli.

Ercan Kesal'in BirGün Pazar yazıları...

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 30.08.2016 14:24
Anahtar Kelimeler:
AnkaraDiziBirgünDevrimci
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol