banner200
banner222
23 Mart 2016 Çarşamba 17:23
Ensar Vakfı'nı savunan Bakan Ramazanoğlu: Sözlerim çarpıtıldı
banner188
banner213
banner230

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Ensar Vakfı yurtlarında 45 erkek öğrenciye tecavüz haberlerine ilişkin vakfı savunmasının ardından bugün sözlerinin çarpıldığını ileri sürdü.

Toplantıya İSO Başkanı Erdal Bahçıvan ve İSO üyeleri katıldı. Bakan Ramazanoğlu, toplantıda bir konuşma yaparak, “Kendi coğrafyamızda, Karaman'da bir evde menfur, alçakça, hepimizi derinden yaralayan bir hadise meydana geldi. Bu menfur hadise üzerinden özellikle sosyal medyada şahsımı da hedef alan büyük bir linç kampanyası yürütüldü. Dün Ankara'da bakanlığımızın bir etkinliği sırasında bu konuyla ilgili sorduğumu soruya verdiğim cevapta bazı ifadelerimin, bağlamında kopartılarak, çarpıtılarak servis edilmesi nedeniyle yanlış bir algıya dönüştürülmüş olabilir. Bugün burada sizlerin de huzurunda meseleye bakışımı, kısaca özetlemek ve bu konudaki yanlış algılamaları düzeltmek istiyorum" dedi.

“BU VE BENZERİ OLAYLARDAKİ BAKIŞ AÇIMIZ ÇOK NETTİR"

Bakan Ramazanoğlu, “Karaman'daki olay bize ulaştığından itibaren davaya müdahil olunmasını istedim. Karaman'daki olayı kısaca hatırlatmak istiyorum; oradaki çocuklarımıza karşı yapılan cinsel istismar ve tecavüz olayıydı. Kadına şiddet, çocuklara şiddet, ve tecavüz, istismar olaylarında gerek şahsım, gerekse bakanlığımız olarak sıfır tolerans ile yaklaşıyoruz. Bu suçu işleyen kişinin en ağır şekilde cezalandırılması için gerekli girişimlerde bulunduk. Olay mağduru çocuklar ve aileleriyle ilgili de gerekli rehabilitasyon ve destek çalışmaları eş zamanlı olarak başladı. Bu aşağılık, gerçekten hepimizi derinden yaralayan olayı gerçekleştiren kişinin en ağır şekilde cezalandırılması için takipçisi olmayı, hem bakanlığım, hem şahsım adına sürdüreceğim. Bu ve benzeri olaylardaki bakış açımız çok nettir. Mağdurların kişilik haklarının korunması suçluların en kısa zamanda cezalandırılması şeklindedir. Asla ve asla ne tolerans göstermemiz ne de üstünün örtülmesine müsaade etmemiz söz konusu olamaz, değildir. Bunun böyle bilinmesini ve çarpıtılmış bilgilerle oluşturulmaya çalışılan algılara itibar edilmemesini hepinizden rica ediyorum" şekilde konuştu.()

Karaman'da 45 erkek öğrenciye tecavüz!

Kadın bakandan Ensar’a savunma, tecavüzü aklama

Aile Bakanı tecavüze uğrayan çocuklar yerine Ensar Vakfı'na sahip çıktı

Yandaş yazardan Bakan Ramazanoğlu'na tepki

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 23.03.2016 17:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol