banner200
banner222
23 Mart 2016 Çarşamba 14:23
Ensar Vakfı'na sahip çıkan Bakan için imza kampanyası: Derhal
banner188
banner213
banner230

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'nun, Karaman'daki tecavüz skandalında çocuk öğrenciler yerine Ensar Vakfı'na sahip çıkmasının ardından change.org'da Bakan'ın görevden alınması için imza kampanyası başlatıldı.

Ensar Vakfı'nı korumak adına "Buna bir kere rastlanmış olması hizmetleri ile ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz. Biz Ensar Vakfı’nı da tanıyoruz, hizmetlerini de takdir ediyoruz" şeklinde demeç veren Bakan Ramazanoğlu'nun görevden alınmasının istendiği kampanya metninde şu ifadelere yer verildi:

"Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname (633 Sayılı) uyarınca MADDE 2- (1)deki c maddesine göre en önemli görevi Çocukların her türlü ihmal ve istismardan korunarak sağlıklı gelişimini temin etmek üzere; ulusal politika ve stratejilerin belirlenmesini koordine etmek, çocuklara yönelik sosyal hizmet ve yardım faaliyetlerini yürütmek, bu alanda ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile gönüllü kuruluşlar arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamaktır.

Bu doğrultuda, bir Aile ve Sosyal Politikalar Bakanının en önemli sorumluluğu özellikle çocukların zarar gördüğü olaylarda Devleti temsilen konunun sonuna kadar üstüne giderek, olaya dahil olan tüm kişi ve kurumları en ağır ceza alacakları biçimde yargıya taşımaktır.

Oysa Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Ensar Vakfı’na yöneltilen cinsel istismar iddialarına ilişkin olarak, "Buna bir kere rastlanmış olması hizmetleri ile ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz. Biz Ensar Vakfı’nı da tanıyoruz, hizmetlerini de takdir ediyoruz" şeklinde bir demeç vermiştir.

Bu demeciyle kendisinden beklenen sorumluluğu gerektiği biçimde yerine getiremeyeceğine inandığımız Sema Ramazanoğlu'nun derhal görevden alınmasını talep ediyoruz. "

İmza kampanyasına katılmak için tıklayın

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 23.03.2016 14:23
Anahtar Kelimeler:
Aileçocuk
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol