banner200
banner222
18 Mart 2016 Cuma 17:03
Eğitim Sen'den Ahmet Hakan'a yanıt: O öğretmen solcu değil
banner188
banner213
banner230

Hürriyet Yazarı Ahmet Hakan, Karaman'daki tecavüz olayına dair köşesinde yazdığı yazıda Ensar Vakfı'na yönelik "Bir derneğin bir üyesi, bir gönüllüsü suç işledi diye dernek veya bu vakıf zan altında bırakılamaz" dedi. İddiasını desteklemek için de "Cansel Buse'yi intihara sürükleyen öğretmen de solcu imiş. Şimdi genelleme mi yapalım?" ifadesini kullandı. Ahmet Hakan'ın bu iddiasına Eğitim Sen Kayseri yöneticisi Sinan Daşkın'dan tepki geldi.

"Ahmet Hakan'ın bir zihniyeti aklamak adına faka bastığını, araştırmadan, bilgi toplamadan köşesinde yazı yazdığını" belirten Eğitim Sen Şube Yöneticisi Daşkın, "O öğretmen ne solcudur ne de kamuoyunda solcuların üye olduğu sendika olarak bilinen Eğitim Sen üyesidir. Öğretmen, AKP'ye ve başka kesimlere yakınlığı ile bilinen sendikalar arasında gidip gelmiştir" dedi.

"Bu türden asılsız, karalamaya dönük haberlere havuz medyasından alışık olduklarını" söyleyen Daşkın, "Ahmet Hakan bir süredir 'iktidara gelen bana gelsin' tavrını benimsemiş. Olabilir. Ama Cansel Buse'yi intihara sürükleyen öğretmen kamuoyu tarafından tanındı. Ensar Vakfı'nı aklamak için böyle bir çarpıtma bilgiye gereksinim duymuş. Bu gazetecilik hatasını gazetecilik okuyan bir öğrenci bile yapmaz" dedi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 18.03.2016 17:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol