banner200
banner235
banner225
23 Eylül 2016 Cuma 12:23
Doğalgaza indirim sözü 9 aydır tutulmuyor
banner188
banner213
banner230

BİRGÜN / ANKARA

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Erdin Bircan, Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın 9 ay önce verdiği doğalgaza indirim sözünün tutulup tutulmayacağını sordu.

CHP’li Bircan, Enerji Bakanı’nın doğalgaza indirim yapılacağını açıklamasının üzerinden 9 ay geçmesine rağmen indirimin yapılmadığını ifade ederek, “Ohal, KHK’ler, darbe girişimi derken vatandaşa verdikleri sözleri tutmuyorlar ve unutturmaya çalışıyorlar” dedi.

Bakana sordu

Bircan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, Albayrak’ın 27 Ocak’ta enerji fiyatlarındaki düşüşün tüketiciye yansıtılması için çalışma başlattıkları ifade ettiğini hatırlattı. Bircan, 21 Nisan’da da Bakan Albayrak’ın bu sözünü tekrarlayarak doğalgaz fiyatlarında indirim için çalıştıklarını açıkladığının altını çizerek, “Bakanın 9 ay önce açıkladığı ve 5 ay önce tekrarladığı indirim için başlattığını iddia ettiği çalışmaya rağmen doğalgaz fiyatları bir türlü düşmedi. Nasıl bir çalışma ki bu 9 aydır bir sonuca ulaşmıyor” diye konuştu.

Bircan önergesinde, “Doğalgaz indirimi için Bakanlığınız 9 aydır ne çalışma yapmaktadır? 9 ay önce Bakan tarafından açıklanan indirim için başlatılan çalışma ne zaman sonuca ulaşacaktır? Doğalgaz indirimi kış öncesi yapılacak mıdır? Yoksa indirim için yaz ayları mı beklenmektedir? Bakanın açıklamaları ile indirim beklentisine giren vatandaşlara kış önce bir doğalgaz zammı sürpriziniz olacak mıdır?” sorularına yanıt aradı.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 23.09.2016 12:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol