banner200
banner222
08 Mart 2016 Salı 16:23
Diyarbakır Valiliği’nden Sur'daki fotoğraflara ilişkin açıklama
banner188
banner213
banner230

Diyarbakır Valiliği, çıplak kişilere ait fotoğraflara ilişkin açıklamasında üzerlerinin çıkarılmasının “tedbir amaçlı” olduğunu söyledi. Fotoğrafların yayınlanmasıyla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Diyarbakır Valiliği, Sur’da çekildiği ileri sürülerek sosyal medyada yayınlanan, duvar dibine dizilmiş çıplak erkeklerin de yer aldığı fotoğraflara ilişkin açıklama yaptı.

Valilik, teslim olan kişilerin üzerlerinin çıkarılması uygulamasının “tedbir amaçlı” olduğunu söyledi. Fotoğrafların izinsiz çekilerek paylaşıldığını söyleyerek soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Diyarbakır Valiliği internet sitesinde yer alan açıklama şöyle:

“07 Mart 2016 Pazartesi günü 16:00 ile 17:15 saatleri arasında operasyon bölgesinde var olduğu iddia edilen sivillerin tahliyesi amacıyla güvenlik koridoru oluşturulmuştur. Oluşturulan güvenlik koridorundan 1 çocuk, 2 bayan ve 11 erkek olmak üzere toplam 14 kişi güvenli bölgeye alınmıştır. Söz konusu tahliyelerin sonucunda sosyal medya ile yazılı ve görsel basında tahliye olan kişilere ait bir takım fotoğraflar yayınlanmıştır.

“Teslim olan kişilerin üzerlerinin çıkarılması uygulaması, canlı bomba, bombalı tuzak, intihar eylemi vb. olumsuz durumlara karşı güvenlik güçlerimiz tarafından alınmış olan tedbir amaçlı bir uygulama olup, söz konusu çalışma bütün dünyada aynı şekilde gerçekleştirilmektedir.

“Ancak, teslim olan bir kısım şahıslara ait fotoğrafların izinsiz olarak çekildiği ve paylaşıldığı görülmüştür. Bu durum ile ilgili olarak Valiliğimizce bir komisyon oluşturularak hemen soruşturma başlatılmıştır.”

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 08.03.2016 16:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol