banner200
banner222
25 Eylül 2016 Pazar 20:04
Diyanet takvimine 'yaz saati' düzenlemesi
banner188
banner213
banner230

Diyanet İşleri Başkanlığı, müftülüklerden kış saati uygulamasının kaldırılması nedeniyle, daha önceden hazırlanan Diyanet takvimindeki namaz saatlerine 30 Ekim'den itibaren bir saat ekleyerek ezanların okunmasını istedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nca hazırlanan ileri saat uygulaması genelgesi, 81 il müftülüğüne gönderildi.

Genelgede, Diyanet takviminin ön yüzünde bulunan namaz vakitlerinin Bakanlar Kurulu'nun saatlerin geri alınması kararına göre yayına hazırlandığı ve basımının yapıldığı belirtilerek, Bakanlar Kurulu'nun yeni kararı uyarınca yaz saati uygulamasının yıl boyu sürdürülmesinin kararlaştırıldığı hatırlatıldı. Bu durumda, 30 Ekim-31 Aralık arasındaki günlerde, takvimlerde yer alan namaz vakitlerine bir saat eklenerek ezanların okutulması gerektiği bildirildi.


Öte yandan, Diyanet İşleri Başkanlığı yetkilileri yaz saati uygulamasının devam etmesi dolayısıyla vatandaşların da bu duruma dikkat ederek Diyanet Takvimindeki namaz saatlerine bir saat eklemeleri uyarısında bulundu.

Resmi Gazete'de 8 Eylül de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararıyla 30 Ekim Pazar günü 04.00'ten itibaren saatlerin bir saat ileri alınması uygulaması olan "kış saati" uygulaması kaldırılmıştı.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 25.09.2016 20:04
Anahtar Kelimeler:
Diyanet
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol