banner200
banner235
banner225
07 Haziran 2016 Salı 12:23
Deniz Seki'nin başvurusu kabul edildi
banner188
banner213
banner230

Uyuşturucu madde bulundurma ve başkalarına temin etme suçlarından hükümlü Deniz Seki’nin, hapis cezasının kalan son 1 yılını açık cezaevinde geçirmemek için yaptığı başvuru kabul edildi.

İnfaz Yasası gereği cezasının son 1 yılını açık cezaevinde geçirmesi gereken Seki, güvenlik ve sağlık koşullarını gerekçe göstererek açık cezaevine sevk edilmemek için hükümlü olarak yattığı Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’ne dilekçe ile başvuruda bulunmuştu. Seki’nin, cezasının kalan son 1 yılını açık cezaevinde geçirmemek için yaptığı başvuru kabul edildi.

Cezaevi 1. ve 2. müdürleri, idare memuru, sorumlu infaz koruma başmemuru, psikolog ve öğretmenden oluşan 6 kişilik kurul, kabul kararında, Deniz Seki’nin İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kesinleşen kararı ile 6 yıl 3 ay hapis cezası ile cezalandırıldığı, bu cezanın kesinleştiği, Açık Ceza İnfaz Kurumları’na ayrılma yönetmeliği gereğince 5 Haziran 2016 tarihinde açık ceza infaz kurumuna ayrılması gerektiği belirtilerek, “Ancak hükümlü Deniz Seki’nin tüm Türkiye tarafından tanınan bir ses sanatçısı olduğu, kamuoyunda tanınan biri olması, durumu ve konumu itibariyle açık ceza infaz kurumuna gittiğinde açık ceza infaz kurumunda verilen işleri yerine getiremeyeceği ve uyum sağlayamayacağı” gerekçesi ile açık cezaevine sevk edilmeme talebi oy birliği ile kabul edildi.

()

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 07.06.2016 12:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol