banner200
banner235
banner225
22 Mart 2016 Salı 17:43
Demirtaş ve Yüksekdağ'dan Brüksel açıklaması: Lanetliyoruz
banner188
banner213
banner230

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, “Bugün Belçika’nın başkenti Brüksel’de gerçekleşen insanlık düşmanı terör saldırılarını en güçlü şekilde kınıyor ve lanetliyoruz” açıklaması yaptı.

HDP’den yapılan açıklamaya göre eş genel başkanlar sivillere yönelik IŞİD ve benzeri yapıların saldırılarının sınır tanımaksızın tırmanmasına ve bunların giderek ağırlaşan sonuçlarına üzülerek tanık olunduğunu belirterek, “Bu zor günlerde Avrupa ve Belçika halklarının yanında olduğumuzu, acılarını yürekten paylaştığımızı, bu acı ve kayıplara karşı uluslararası dayanışmanın önemini bir kez daha ifade ediyoruz” dediler. Açıklama şöyle devam etti:

“Beyrut'tan Reyhanlı'ya, Suruç'tan Paris'e, Bağdat'tan Kobanê'ye, Tunus'tan Ankara ve İstanbul’a kadar çok geniş bir coğrafyada insanlık suçu işleyen IŞİD ve benzeri yapılara karşı daha fazla dayanışma içinde olmamızın önemi açıktır. Bu yapıların bu kadar rahat saldırılar yapabiliyor olmasında, bunlara destek veren hükümetlerin de sorumluluğu bulunmaktadır.

İnsanlık dışı bu saldırılarda hayatlarını kaybedenlerin ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diliyor, yaralıların bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını umuyoruz. Bu saldırılara maruz kalan toplumlara da bir kez daha en derin üzüntülerimizi ve taziyelerimizi iletiyoruz.”

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 22.03.2016 17:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol