banner200
banner222
19 Haziran 2016 Pazar 19:43
Demirtaş: Geri adım atmayacağız
banner188
banner213
banner230

Dokunulmazlıklarını kaldıran düzenlemenin yürürlüğe girmesinden sonra kendisi için istenen 2 kez ömür boyu ve 486 yıl hapis cezasını değerlendiren Demirtaş, "Bu sarayın darbesinin bize yansımasından başka bir şey değildir. İçimiz rahattır, geri adım atmayacağız" dedi.

Avrupa'dan dönen Demirtaş, Kuzey Irak Erbil merkezli K24 Televizyonu'nda, kendisi hakkında hazırlanan biri 6-8 Ekim olayları, diğeri özerklik ilanı fezlekelerinden 2 kez ömür boyu hapis ve diğer fezlekelerden de 486 yıl hapis cezası istenmesini değerlendirdi.

Demirtaş, "Yani Allah uzun ömür verse yatacağız. Ya tabii saçmalığın daniskası. Bu dosya sayısı da, istenen ceza miktarı da gösteriyor ki bunun hukukla, yargıyla bir alakası yok. Bu bir siyasi öç alma, intikam operasyonudur, sarayın darbesinin bize yansımasından başka bir şey değildir" diye konuştu.

'ADİL YARGILAMADA HEMEN BERT ETMEMİZ GEREKİYOR'

İşledikleri hiçbir suçun olmadığını ve davaların siyasi nitelikli olduğunu savunan Demirtaş, "Adil bir yargılanmanın olması halinde hemen beraat etmemiz gerekiyor. Ancak, yargılama makamlarının adil davranacağına dair güçlü bir umudumuz ve beklentimiz yok. Memlekette rüşvet, hırsızlık, yolsuzlukla suçlanmış bir sürü insan aklanırken, kendini yargı üzerinden temize çıkarırken, bizim gibi insanlar siyasi düşünceleri nedeniyle ağır cezalara çarptırılmak isteniyor. İçimiz rahattır, geri adım atmayacağız. Yargılama aşamasında tutumumuz tamamıyla siyasi olacaktır. Halkımız her yerde vekillerine sahip çıkmalı, meydanları, alanları doldurmalı, tutuklama ve gözaltı olduğunda çok sert bir şekilde protesto etmeli ve kendi iradesine sahip çıkmalı. Bu süreci ancak böyle düzeltebiliriz" dedi. (Sputnik)

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 19.06.2016 19:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol