banner200
banner222
05 Mayıs 2016 Perşembe 12:43
Demirtaş: Darbeye karşı hayır kampanyası başlatıyoruz
banner188
banner213
banner230

Halkların Demokratik Kongresi (HDK) ve Demokratik Toplum Kongresi’nin (DTK) çağrısı ile bir araya gelen 250’nin üzerinde örgüt, dokunulmazlıkların kaldırılmasına karşı deklarasyon yayınladı.

imc tv'de yer alan habere göre, deklarasyona ilişkin açıklama yapan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Darbe karşı ‘Hayır’ kampanyası başlatıyoruz” dedi.

Demirtaş’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

Meclis’e karşı yapılan darbeye karşı ‘Hayır’ kampanyası başlatıyoruz. Bugünkü deklerasyon diktatörlüğe ve darbeye hayır deklarasyonudur. Bu kampanya parlamento ile sınırlı olmayacaktır. Bu hayır Türkiye’nin geleceğinin hayırlı olacağının işaretidir.

“Hükümet kendi iradesiyle karar alabilecek durumda değil. Parlamentonun gündemini bile belirleyebilecek bir duruma sahip değil. AKP Genel Başkanı’nın, bakanların, yüksek yargı mensuplarının kim olacağını hangi gazetede hangi yazarın yaşacağına karar veriyor.

“Buna en fazla katkı sunanlardan biri de Ahmet Davutoğlu’dur. Kendisine verilen iradeye sahip çıkmayan Davutoğlu’dur” dedi. Demirtaş, Davutoğlu’nun “katliamcı ve savaşçı” olarak tarihe geçtiğini de söyledi.”

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 05.05.2016 12:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol