banner200
banner235
banner225
30 Eylül 2016 Cuma 13:03
'Define bulundu' söylentisi Erzurumluları heyecanlandırdı
banner188
banner213
banner230

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından Cumhuriyet Caddesi'nde yapılan yağmur suyu altyapısı çalışmaları sırasında, Osmanlı döneminden kaldığı belirtilen su kanalları ortaya çıktı. Kazı çalışması kısa sürede halk arasında define ve yeraltı şehri söylentilerini de beraberinde getirdi.

'dan edinilen bilgiye göre, Erzurum’da Cumhuriyet Caddesi'nde iş makineleriyle yapılan kazı çalışmasında yerin yaklaşık 6 metre altında Osmanlı döneminden kalma su kanalları bulundu. Belediye işçileri tarafından kanalların etrafı topraktan titizlikle temizlendi. Kazı çalışması, ‘define ve yeraltı şehri bulundu’ söylentisi üzerine meraklı vatandaşların ilgi odağı haline geldi.

Çok sayıda yurttaş kazı yapılan alanın etrafına kısa sürede toplanarak meraklı gözlerle çalışmayı izlemeye başladı. Bazı yurttaşların define ve yeraltı şehri bulunduğu söylentisini çıkarttığı ileri sürüldü.

Belediye yetkilileri ise define ve yeraltı şehri diye bir emarenin olmadığını, kazı çalışmasında Osmanlı döneminden kaldığı tahmin edilen yağmur arıtma su kanallarına rastlandığını kaydetti.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 30.09.2016 13:03
Anahtar Kelimeler:
CumhuriyetBelediye
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol