banner200
banner222
19 Nisan 2016 Salı 15:03
Davutoğlu'ndan Kürkçü'ye Avrupa'da 'Türkçe' tepkisi
banner188
banner213
banner230

Ahmet Davutoğlu, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi'nde kendisine, bölgedeki operasyonlarla ilgili İngilizce soru soran HDP Milletvekili Ertuğrul Kürkçü'ye tepki verdi.

Başbakan Davutoğlu, Kürkçü’nün “Temmuz 2015 tarihinden bu yana Türk silahlı Kuvvetleri ile PKK arasındaki çatışma, yüzlerce insanın yaşamına mâl oldu. Bunların yaklaşık 200'ü çocuk ve kadın. 2 bin kişi ise yerlerini boşaltmak durumunda kaldılar. Bununla birlikte güvenlik operasyonları esnasında insanların haklarını ihlâl ettikleri gerekçesiyle birçok kişiyle ilgili soruşturma başlatıldı. Hükümetiniz buradaki Kürt sorunuyla ilgili ve Suriye'deki çatışmalarla ilgili bir çözüm bulmak amacıyla savaş dışında bir mekanizma öngörmekte midir acaba?” şeklindeki sorusuna şöyle yanıt verdi:

"Sayın Kürkçü’nün çalışma gününün Türkçe olarak belirlendiği bugünde Türk Başbakanı’na Türkçe hitap etmesini beklerdim. Kim yaparsa yapsın, ister DEAŞ, ister PKK, ister DHKP-C, kim yaparsa yapsın, eğer sokaklara mayın döşerse, eğer damlara keskin nişancılar yerleştirirse, eğer bomba yüklü arabalarla vatandaşlarımın üzerine saldırırsa onu durdurmak benim asli görevimdir ve bu mücadele siz isteseniz de istemeseniz de her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kendini güvenli hissedene kadar devam edecektir."

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 19.04.2016 15:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol