banner200
banner222
13 Nisan 2016 Çarşamba 13:04
Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na sert sözler: Hasta adam
banner188
banner213
banner230

AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, AKP 5. Yerel Yönetimler Sempozyumu'na katıldı. Davutoğlu burada yaptığı konuşmada kendisi yerine Erdoğan'a seslenmeyi tercih eden Kılıçdaroğlu'na 'hasta adam' dedi.

Davutoğlu, Suriye'nin IŞİD kontrolündeki bölgeden atılan roketatar mermilerine değindi.

Konuyla ilgili gerekli tedbirlerin alındığını söyleyen Davutoğlu, şunları söyledi:

"Ülkemizin savunması ve milletimizin huzuru için her türlü tedbiri alıyoruz. Vatandaşlarımızın zararını telafi edeceğiz. Akçakale'ye benzer saldırılar olmuştur. Sınırlarımızın yanı başında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

Bugün incelemelerde bulunmak üzere Milli Savunma Bakanı, Genelkurmay Başkanı ve MİT Müsteşarımız bugün Kilis'te. Vatandaşlarımızı bu ateş çemberinden korumak için kararlı bir mücadele içindeyiz.

Ülkemizi, vatandaşlarımızı hedef alan tüm şer odaklarıyla, sonuç alıncaya kadar mücadele etmeye devam edecek ve inşallah uzak olmayan bir zamanda bu şer odaklarını, ülkemize zarar veremeyecek hale getireceğiz. Bu saldırılara cüret edenlerin, bunun hesabını en ağır şekilde ödeyeceklerinden en ufak bir şüpheniz olmasın."

KILIÇDAROĞLU'NA ELEŞTİRİ
Karaman'da çocuklara cinsel istismar konusuna da değinen Davutoğlu, dünkü grup toplantısındaki sözleri üzerinden CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi.

"İlk günden itibaren parti ve hükümet olarak bu olayın üzerine gittik" diyen Davutoğlu, "Kılıçdaroğlu niye sesiniz çıkmadı diyor. Olay ortaya çıktığından itibaren bu sapık aşağılıkların en aşağısıdır diye ilk konuşan benim. Bizim hiçbir kötü eylemin yanında durmamız mümkün değil" dedi.

Davutoğlu şöyle devam etti:

"Hal böyle iken CHP'nin başındaki hasta adam, olayı bıraktı sapığı da bıraktı bize saldırmaya bakanımıza saldırmaya başladı. Dünkü konuşmasıyla bir kez daha tedaviye muhtaç patolojik bir vaka olduğunu gösterdi. Önce tıbbi Bir muayeneden sonra ahlaki bir muayeneden geçirmek lazım Kılıçdaroğlu'nu. Sarf ettiği seviyesiz sözlerle gündem olmak rahatsız etmiyor. Türk siyasetini de dibe çekme peşinde. Siyasetimiz bu hasta adamı haketmiyor. Hakaret ve küfür ona, haya ve edep bize yakışır."

"HODRİ MEYDAN"
Konuşmasında dokunulmazlık tartışması için de bir başlık açan Başbakan, konuyla ilgili AKP teklifinin Meclis'e gönderildiğini hatırlattı. Davutoğlu, şu şekilde konuştu:

"Teröre destek veren milletvekillerinin dokunulmazlıklarını kaldırmak için AK Partili milletvekilleri 316 imza ile TBMM'ye yasa teklifi verdiler. İşte AK Parti farkı bu. izim bundan tedirgin olacağımızı sanıp meydana okuyanlara, madem meydan okuyorsunuz işte hodri meydan. Biz terör destekçisi milletvekillerini yargı önüne çıkarmak için harekete geçtik. CHP terör destekçisi milletvekillerine kendisini siper ederek bize destek vermedi. Kimin mahkemelerden korktuğu kimin korkmadığı ortaya çıkacak."

"TOKİ'YE TALİMAT VERDİM"
Şehircilik ve imar çalışmalarına da değinen Davutoğlu, şehirlerin tarihi dokusuna uygun inşa faaliyeti yürütüleceğini öne sürdü.

Konuyla ilgili TOKİ'ye talimat verdiğini söyleyen Davutoğlu, "TOKİ eliyle yapılan binalar için şehrin tarihi mimarisine uygun olmayı şart getirdik. İnşallah TOKİ artık, şehirlerimizin tarihi mirasına uygun binalar inşa edecek. TOKİ Başkanı'na ve ilgili arkadaşlara net talimatlar verdim. Bizzat görmediğim hiçbir TOKİ projesi hayata geçirilmeyecek ve şehirlerimizde şehrin özgün mimarisine aykırı tek bir TOKİ inşatı yapılmayacak" diye konuştu.

Başbakan Davutoğlu, İstanbul'da da tarihi ve çevre dokusuna aykırı yapılanmalara izin verilmeyeceğini ve dikey mimari yerine yatay mimarinin esas alınacağını iddia etti.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 13.04.2016 13:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol