banner200
banner222
24 Ağustos 2016 Çarşamba 16:23
Davutoğlu'dan Cerablus açıklaması
banner188
banner213
banner230

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu Fatih'te Camii'nde katıldığı cenaze töreninin ardından, Suriye'nin IŞİD denetimindeki Cerablus kentine başlatılan askeri harekat ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Davutoğlu, "Bugün sabah başlayan Cerablus Operasyonu, yine son derece önemli bir tarihi dönemeç içinde gerçekleşiyor. Allah Silahlı Kuvvetlerimize yardım eylesin, gazaları mübarek olsun" dedi.

Öte yandan Davutoğlu, PYD'ye ilişkin olarak "Terörist bir örgüt olan PYD'nin küstahça Türkiye'yi tehdit eden ve Türkiye içinde terör eylemlerine destek veren yaklaşımı karşısında Fırat'ın batısına onların geçerek özellikle Türkiye'nin güneyinde bir koridor oluşturması çabalarına karşı da en net ve açık mesaj taşımıştır. Özellikle Halep vilayetinin bütünlüğü itibariyle Halep'e yönelik baskılar karşısında Halep'in kuzeyinde güvenli bir kuşağın oluşması mültecilerin Türkiye'ye doğrudan akını anlamında da engelleyici bir faktör olacaktır. Ve bu çerçevede PYD unsurlarıyla rejim unsurlarının birlikte Halep'e yönelik bir saldırısı bu şekilde engellenmiş olmaktadır." dedi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 24.08.2016 16:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol