banner200
banner222
18 Mayıs 2016 Çarşamba 19:43
ÇYDD kurucusu Türkan Saylan mezarı başında anıldı
banner188
banner213
banner230

AKP ve cemaat tarafından hasta yatağında hedef alınan Türkan Saylan, ölümünün 7. yılında saygıyla anıldı. Ergenekon davaları kapsamında yargılanan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin kurucusu ve aynı zamanda Cüzzamla Savaş Derneği ve Vakfı’nı kurarak sayısız cüzzam hastasının umut ışığı olan Saylan, İstanbul Zincirlikuyu Mezarlığındaki kabri başında sevenleri tarafından anıldı.

Anmaya ÇYDD yöneticileri, CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, dernek üyeleri, derneğin ‘Kardelen Projesi' kapsamında eğitim gören İstanbul ve dışından gelen öğrencileri ve arkadaşlarının da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı. Törene katılanlar Saylan'ın kabrine aralarında çok sevdiği papatyanın da bulunduğu çiçekleri bıraktı.

Ergenekon soruşturmasının 12. dalgasında kız çocuklarının okumasını sağlayan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD)'ne baskın yapılmış, Türkan Saylan’ın evinin de arandığı Ergenekon soruşturmasında gözaltına alınan derneğin 13 yöneticisi hakkında dava açılmasına yer olmadığına karar verilmişti. Operasyon tarihinde kanser tedavisi gören Türkan Saylan, soruşturma devam ederken 18 Mayıs 2009’da yaşamını yitirmişti.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 18.05.2016 19:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol