banner200
banner222
18 Mayıs 2016 Çarşamba 15:43
'Cumhurbaşkanı'na hakaret’’ iddiası gözaltı getirdi
banner188
banner213
banner230

BİRGÜN / KOCAELİ

Provokatörün "Cumhurbaşkanı'na hakaret etti" beyanı, gözaltı getirdi. Kocaeli'nde eylem yapan Büro Emekçileri Sendikası (BES) üyeleri "doğru olmayan" beyanla gelen gözaltına tepki gösterdi.

Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle SGK önünde bir basın açıklaması yaptıklarını söyleyen BES Kocaeli Şube Başkanı Gülizar Ateş, "Bireysel emeklilik sistemine hayır! SGK çalışanlarının hakları ödensin" pankartı açtıkları ve pankartı gören bir kişinin "Bu Cumhurbaşkanı'na hakarettir, böyle şey olur mu?" diyerek kitleye hakaret ettiğini belirtti.

Provokatörün basın açıklaması boyunca kitleye sürekli hakaret ettiği halde SGK önünde bulunan polislerin müdahil olmadığını bildiren Ateş, "Basın açıklaması okunurken kitlenin arkasına geçen kişi ‘Ezan okunuyor, ne kadar terbiyesizsiniz. Ezan okunurken basın açıklaması yapılır mı? Kapatın megafonu’ dediğini aktardı. Sık sık kitleye hakaret ettiği halde polislerin provokatörü olay yerinden uzaklaştırmadığına dikkati çeken Ateş, "Açıklama bittiğinde provokatör, üyelerimizden bir kişiyi hedef gösterdi. Provokatör, 'Şu kadın Cumhurbaşkanı'na hakaret eden slogan attı' dedi. Basın açıklaması süresince bir tek slogan dahi atılmadı. Bu sözlü beyan üzerine açıklama süresince orada olan ve slogan atılmadığını çok iyi bilen polisler bir üyemizi gözaltına aldı’’ diye konuştu.

Kaynak: Birgun.net
Son Güncelleme: 18.05.2016 15:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol