banner200
banner222
09 Nisan 2016 Cumartesi 09:23
Çocuklara psikolog yerine imam
banner188
banner213
banner230

SEBAHAT KARAKOYUN sebahatkarakoyun@birgun.net

Karaman’da onlarca çocuğun cinsel istismara uğramasının ardından Ensar Vakfı’na sahip çıkan Sema Ramazanoğlu’nun başında bulunduğu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda görevli psikolog ve çocuk gelişimcisi sayısı azaltılırken, “din görevlisi” sayısı artırıldı. Onbinlerce çocuğun emanet edildiği bakanlık merkez ve taşra teşkilatında 485 çocuk gelişimcisi görev yaparken din görevlisi sayısının 121’e yükseltilmesi dikkati çekti.CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Bakanlar Kurulu kararıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda kadro değişikliklerine gidilmesini bir soru önergesiyle TBMM gündemine getirdi. Ağbaba, bakanlık bünyesindeki 37 psikolog, 37 çocuk gelişimci ve 12 fizyoterapist kadrosu iptal edilerek bunların yerine aralarında 25 din görevlisinin de bulunduğu şoför, tekniker, mühendis gibi kadrolar tanımlanmasının gerekçesini ve din görevlilerinin hangi alanda çalıştırıldıklarını sordu.

“Din görevlisi” ihtiyaçmış
Ramazanoğlu, soru önergesine verdiği yanıtta kadrolarda “ihtiyaç” doğrultusunda değişiklik yapıldığını, kullanılmayan kadrolar iptal edilirken “ihtiyaç duyulan kadroların alındığını” savundu.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, BirGün’e yaptığı açıklamada, Ramazanoğlu’nun çocuklara tecavüz edilen evler açan bir vakfı, sırf “yandaş” diye “canhıraş” bir şekilde savunduğunu ve bunun “utanç verici” olduğunu söyledi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 09.04.2016 09:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol