banner200
banner222
26 Nisan 2016 Salı 14:23
Çoban köpeği, 400 km yol giderek eski evine döndü
banner188
banner213
banner230

Pero adlı bir çoban köpeği Mart ayı başında ilk evinden ve sahiplerinden ayrılıp çalışması için başka bir çiftliğe gönderildi. Ancak Pero'nun ilk evi ve sahipleriyle ayrılığı kısa sürdü.

Galler'in Ceredegion bolgesinde yaşayan James ailesi iki ay önce Pero'yu 400 km uzakta, çoban köpeğine ihtiyaç duyan bir çiftliğe gönderdi. Pero yeni evine alışamadı ve 8 Nisan'da Cockermouth bölgesindeki çiftlikten kaçtı. Alan ve Shan James, bir akşam evlerinin kapısını açtıklarında Pero'yu merdivenlerde kendilerini beklerken gördü.

BBC Türkçe'ye göre, Pero'nun yine bir çiftlik olan eski evine yolculuğu iki hafta sürdü. James ailesi Pero'nun ortadan kaybolduğunun kendilerine haber verildiğini ama arada geçen iki hafta boyunca nasıl seyahat ettiğini bilmediklerini söyledi.

Shan James "Pero bizi gördüğünde çılgına döndü. Köpeklerin evlerinin yolunu bulabildiğini biliyoruz ama 400 km biraz uzun bir yol..." dedi. Pero aç ya da bitkin görünmediğinden, yol boyunca karşılaştığı kişilerin ona yemek vermiş olduğu tahmin ediliyor.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 26.04.2016 14:23
Anahtar Kelimeler:
Bbc
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol