banner200
banner222
27 Ocak 2016 Çarşamba 14:43
Cizre'de ambulanslar yaralıları almak için yola çıktı
banner188
banner213
banner230

HDP'nin girişimleri sonucu Cizre Belediyesi'ne ve Sağlık Bakanlığı'na ait ambulansların olay yerine giderek yaralıları almasına izin verildi. Ancak HDP heyeti, herhangi bir engelleme ve yaralıların alınmaması durumuna karşı İçişleri Bakanlığı'ndaki bekleyişini sürdürüyor.

Cizre'de bir binanın bodrum katında acil tıbbi ve insani yardıma gereksinim duyan 23 yaralının alınmasına ve tıbbi müdahalede bulunulmasına günlerdir izin verilmiyor. Şimdiye kadar 5'inin kan kaybından hayatını kaybettiği yaralılara müdahalede bulunmak üzere HDP'liler çok sayıda girişimde bulundu. Bugün İçişleri Bakanlığı'na giden HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Adana milletvekili Meral Danış Beştaş ve Urfa milletvekili Osman Baydemir'den oluşan HDP'lilerin temasları sonucuna yaralıların alınmasına izin çıktı.

Diha'nın haberine göre bodrum katında bekleyen 5 cenaze ve 2'si ağır olmak üzere 23 yaralının alınabilmesi için Cizre Belediyesi ile Sağlık Bakanlığı'na ait ambulans ve sağlık ekipleri bölgeye gitmesi talimatı verildi.

HDP heyeti, herhangi bir engelleme veya yaralıların alınmasının engellenme girişimine karşı İçişleri Bakanlığı'ndaki bekleyişini sürdürüyor.

Kaymakamlıkla yapılan görüşmeler sonucu ambulanslar mahalleye doğru yola çıktı. Cizre'de bulunan HDP Milletvekili Faysal Sarıyıldız durumu yakından takip ediyor.

Ailelerin bekleyişi sürüyor

Cizre'de ise yaralıların aileleri ve HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız'ın da mahalleye gitmek için bekleyişi de sürüyor. Mahalleden yaralıların çıkartılması için dün de mahalleye gitmek isteyen aileler ve Sarıyıldız'ın mahalleye girişleri emniyetten izin çıkmayınca gerçekleşmemişti. Aileler ve Sarıyıldız bugün de Cizre Belediyesi'nde mahalleye gitmek üzere bir araya geldi. Sarıyıldız ve beraberindeki ambulansların mahalleye gitmesinin ardından belediyedeki bekleyişlerini devam ettiriyor.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 27.01.2016 14:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol