banner200
banner235
banner225
15 Haziran 2016 Çarşamba 08:43
Cihaner başvurdu: Osman Şanal da kaçmasın!
banner188
banner213
banner230

HABER MERKEZİ

CHP Milletvekili İlhan Cihaner, beraatle sonuçlanan Erzincan Davası kapsamında Yargıtay’ın suç duyurusunda bulunduğu savcılar Osman Şanal ve Taner Aksakal ile diğer ilgili yargı mensuplarının firar etmemeleri için HSYK’ye başvuru yaptı.

Cihaner, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı olduğu dönemde Gülen ve İsmailağa cemaatlerine yönelik soruşturma başlatmış, dönemin özel yetkili Erzurum Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal ise Cihaner’i tutuklatarak soruşturmayı da elinden almıştı. Yargıtay’da görülmeye başlayan dava sonucu Cihaner’in de aralarında bulunduğu sanıklar beraat etmişti.

İlhan Cihaner’in Avukatı Turgut Kazan, Yargıtay’ın da beraat kararında suç duyurusunda bulunduğu ‘kumpas kurmakla’ suçlanan yargı mensuplarının firar etmemesi için Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’na başvuruda bulundu.

Başvuru dilekçesinde davanın gizli tanıklarından İliç savcısı Bayram Bozkurt ile kullanılan TEM Şube Müdürü Murat Günbeyi’nin firar ettiği vurgulanarak, “Cumhuriyet Savcıları Osman ŞANAL ile Taner AKSAKAL başta olmak üzere, diğer bütün yargı mensupları için, soruşturmanın ivedilikle tamamlanması ve benzer örneklerde yaşanan firarlar dikkate alınarak, (tutuklama hariç) yurt dışına çıkma yasağı ve adli kontrol gibi, kaçma ihtimalini önleyici imkanların ivedilikle yaratılması” talep edildi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 15.06.2016 08:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol