banner200
banner222
31 Mayıs 2016 Salı 14:44
CHP'lilerden 'başkanlık sistemi' protestosu
banner188
banner213
banner230

CHP Konak İlçe Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'ın İzmir'de bulunduğu, Seferihisar Doğanbey'de düzenlenen Efes 2016 Tatbikatı'nı izlediği sırada, Konak Meydanı'nda, AKP hükümetinin getirmek istediğini öne sürdükleri 'Türk tipi başkanlık sistemi'ni protesto etti.

'nın haberine göre, tiyatral bir dille gerçekleştirilen protesto gösteride, üzerinde siyah giysiler bulunan, başlarında yasama, yürütme, yargı ve basın yazan, birbirlerine zincirlenmiş kişiler yer aldı. Bu kişiler bellerinden iplerle, başkan olarak tasvir edilen, bir elinde televizyon kumandası tutan kişiye iplerle bağlı olarak canlandırıldı. Türk tipi başkanın yasama, yürütme, yargı ve basını yönetmesi kompozisyonu sergilendi.

Burada bir basın açıklaması yapan CHP Konak İlçe Başkanı Mehmet Şakir Başak, getirilmek istendiğini söylediği Türk tipi başkanlık sistemini, görsel olarak vatandaşlara daha anlaşılır kulmak için bu yola başvurduklarını söyledi. Başak, "Getirilmek istenen başkanlık sisteminde hiçbir denetim olmayacak. Alabildiğine geniş yetkili bir devlet başkanı yargıya da tamamen hakim olacak. Tek bir cümle söylemek gerekirse, getirilmek istenen Tük tipi başkanlık sistemi denilen sistem tek adamlık yönetimidir" dedi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 31.05.2016 14:44
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol