banner200
banner222
30 Mayıs 2016 Pazartesi 15:23
CHP'li Tekin: 12 Eylül'de mağdur olmuş tek islamcı yok
banner188
banner213
banner230

Çukurova Belediyesi ile Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Adana Şubesi’nin ortaklaşa düzenlediği “Türkiye Nereye Gidiyor?” panelinin bu ayki konuğu, CHP eski Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ile CHP PM Üyesi ve Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer oldu. Yoğun katılımın olduğu gözlenen panelde, konuşmacılar Türkiye gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

12 Eylül darbesinin, sol harekete vurulmuş en büyük darbe olduğunu ifade eden ve amacının örgütlü toplumu yok etmek olduğunu belirten CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, “O dönemde yapılan acımasızca saldırılar, katliamlar için bugün birileri çıkıp , ‘Çok acı çektik’ diyorlar. Bana bir tek İslamcının, şu an iktidarda bulunan bir şahısın, karakola uğradığını gösterin. Hiçbirinin de mağduriyeti yok’’ dedi.

Çukurova Belediyesi ile Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Adana Şubesi’nin her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği “Türkiye Nereye Gidiyor?” panelinin konuğu, CHP eski Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ile CHP PM Üyesi ve Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer oldu. Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkanı Ercan Geçmez’in moderatörlüğünde gerçekleşen panelde, konuşmacılar Gürsel Tekin ve Candan Yüceer, Türkiye gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 100. Yıl Cemevi Halil Pişkin Konferans Salonu’nda gerçekleşen panelde, CHP PM Üyesi Candan Yüceer, ülkedeki sorunlar ve mevcut durum dışında, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, çözüm önerilerini sıraladı. 2016 Türkiye’si ile 1933 Almanya’sının benzerlik gösterdiğine dikkat çeken Yüceer, “O zaman da, tek adam, tek parti gündemi belirlerken, bugün de aynı durumdayız. Muhalefet eziliyor, ifade özgürlüğü ve hukuk yok sayılıyor, muhalefet susturuluyor. Halk istikrar beklentisinden vazgeçti. Korku, endişe ve gelecek kaygısıyla uçuruma sürükleniyoruz ama kurtuluş var. Kurtuluş sizlersiniz, bizleriz, dışarıdakiler ve Gezi’dekiler” dedi.

“HİÇBİRİ 12 EYLÜL MAĞDURU DEĞİL”

CHP eski Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ise panelde 1980 öncesini, gençlik hareketlerini ve örgütlü toplum yapısının yok ediliş sürecini anlattı. Tekin, “Örgütlü toplumu dağıtmanın yolu, önce kaos yaratmak. Ardından, siyasi figürler oluşturmak devamında ise vatan, millet, din vs temalar ile süreci beslemektir. Son dönemde de, Ortadoğu coğrafyasında projelerini rahat işletebilecekleri, din teması taşıyan çocuklara ihtiyaç duydular” diye konuştu. 12 Eylül darbesinin, Türk sol hareketine vurulmuş en büyük darbe olduğunu ifade eden ve amacının örgütlü toplumu yok etmek olduğunu belirten CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, “O dönemde yapılan acımasızca saldırılar, katliamlar için bugün birileri çıkıp , ‘Çok acı çektik’ diyorlar. Bana bir tek İslamcının, şu an iktidarda bulunan bir şahısın, karakola uğradığını gösterin. Hiçbirinin de mağduriyeti yok’’ dedi.

“IŞIK TUTMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
​Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Adana Şubesi ile ortaklaşa düzenledikleri panele, vatandaşlar tarafından gösterilen yoğun ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bu tür aydınlatıcı bilgilerin verildiği panel ve konferansların daha da artması gerektiğini vurgulayan Çetin, “Çukurova Belediyesi ve Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı Adana Şubesi ile ortaklaşa düzenlediğimiz bu panel içerisinde, bulunduğumuz bu ülke gündeminde geleceğe ışık tutuyor, umut veriyor. Panelimizle her ay vatandaşlarımıza ulaşmaya devam edeceğiz” diye konuştu. (ANKA)

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 30.05.2016 15:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol