banner200
banner222
30 Ağustos 2016 Salı 16:04
CHP'li Erol'dan İsmail Kahraman'a açık mektup
banner188
banner213
banner230

HABER MERKEZİ

CHP Dersim Milletvekili Gürsel Erol, İsmail Kahraman'ın Che Guevara'ya ilişkin yaptığı açıklamayla alakalı bir açık mektup kaleme aldı.

Rize Belediyesi tarafından gerçekleştirilen bir kutlama programında TBMM Başkanı İsmail Kahraman Küba devriminin lideri ve simgesi Ernesto Che Guevara için, “Devlis var. Yani Liseli Devrimciler. Che Guevara’nın gömleklerini giymişler. Güney Amerika’da faaliyette bulunan bir eşkıya benim liseli gencimin yakasında, göğsünde olamaz” demişti.

Erol'un yazdığı açık mektupta, "Ülkemizin içinde bulunduğu bu zorlu dönemde bu açıklamanızı hoş görmüyor ve tepkiyle karşılıyorum" ifadeleri yer aldı.

Gürsel Erol'un TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a yazdığı açık mektubu şu şekilde:

"Sayın Başkanım,

Öncelikle size bir hatırlatma yapmak isterim.

TBMM Başkanı seçildikten sonra artık kendi ideolojik düşüncelerinize ve partinizin politikalarına göre söylemlerde ve davranışlarda bulunma hakkına sahip değilsiniz.

Siz AKP Grup Başkanı veya Başkanvekili değil parlamentoda bulunan tüm siyasi partilere mensup milletvekillerinin başkanısınız.

Yani CHP’li bir milletvekili olarak benim de meclis başkanımsınız.

Kamuoyuna açıkladığınız tüm düşüncelerinizi ve fikirlerinizi bu sorumlulukta yapmalısınız.

Küba’daki diktatörlük rejime karşı mücadele vermiş dünya tarihine geçen ve kendi coğrafyasında direniş ve halk kahramanı olarak görülen Ernesto Che Guevara’yla ilgili açıklamanız ne diplomatik ne de siyasi nezakete yakışan bir söylemdir.

Ülkemizin içinde bulunduğu bu zorlu dönemde bu açıklamanızı hoş görmüyor ve tepkiyle karşılıyorum.

Ayrıca size bir hatırlatma da yapmak isterim. Che Guevara öldüğünde sırt çantasında Ulu Önderimiz Atatürk’ün Nutku çıkmıştır.

Üzüntümüz Che Guevara bile Atatürk’ün Nutkunu okuyarak Atatürk’ü anlamaya çalışırken bugün ülkemizin kaderinde söz sahibi olanlar maalesef Atatürk’ü anlamış değillerdir.

Size önerim Che Guevara’nın öldüğünde sırt çantasında çıkan Atatürk’ün Nutkunu okumanızdır.

Saygılarımla.
Gürsel EROL
CHP Tunceli Milletvekili"

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 30.08.2016 16:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol