banner200
banner222
02 Şubat 2016 Salı 18:43
CHP'li Ağbaba: Bizim söylediğimiz gerçekleri AKP’nin sözcüleri
banner188
banner213
banner230

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, AKP’nin uyguladığı politikaların sonucunda bölgenin denetimden uzaklaştığını kaydetti. Ağbaba, “Bizim yıllardır söylediğimiz şeyleri AKP’nin sözcüleri teyit ediyor. Bülent Arınç’ın söyledikleri, Hüseyin Çelik’in söyledikleri, gerçeklerin aslında teyit edilmesini sağlıyor. 3 yıldan beri söylüyoruz, kan akmayacaksa bu sürece kredi veriyoruz demiştik.” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Eğitim-İş Genel Başkanı Veli Demir’i makamında ziyaret etti. Ziyaret esnasında konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Türkiye’nin bir bölgesinin yangın bölgesi olduğunu vurguladı. Ağbaba, “Tüm uyarılara rağmen AKP’nin uyguladığı politikalar sonucunda bir bölge denetimden çıkmış durumda, her gün şehit haberleri alıyoruz. Bizim yıllardır söylediğimiz şeyleri AKP’nin sözcüleri teyit ediyor. Bülent Arınç’ın söyledikleri, Hüseyin Çelik’in söyledikleri gerçeklerin aslında teyit edilmesini sağlıyor. 3 yıldan beri söylüyoruz, kan akmayacaksa bu sürece kredi veriyoruz demiştik.” diye kaydetti.

Ağbaba, Türkiye’de kanın akmaya devam ettiğini açıkladı. Ağbaba, Türkiye’nin karşılaştığı bu tablo Türkiye’nin kaldırabileceği bir tablo olmadığını vurgulayarak konuşmasına şöyle devam etti: “Dolmabahçe mutabakatı ile ortaya çıkan bu tabloda 7 Haziran seçimleri sonrasında Türkiye şiddet ortamına büründü. Cumhurbaşkanının açıklamaları var. Dolmabahçe mutabakatından benim haberim yok diyor, Mahir Ünal, Efkan Ala, cumhurbaşkanının sır küpüdür. Yalçın Akdoğan ve Efkan Ala cumhurbaşkanından habersiz tuvalete gitmeyeceğini dünya alem biliyor. Mutabakattan haberim yok demesini doğru bulmuyoruz, doğru değil. Çünkü oradaki oturma düzeninden toplantının nerede yapılacağına kadar cumhurbaşkanının haberinin olmaması ihtimal dahilinde bile değil. Türkiye’nin bu aşamaya gelmesinden iktidar sorumludur.”

‘BU İŞİN SORUMLUSU SORUMSUZ HÜKÜMETTİR’

Ağbaba, “Başkanlık sistemi tartışması var. Her tarafta insanlar katledilirken tek sorun başkanlık sistemi gibi gösterilmeye çalışılıyor. Sanki parlamenter sistem bu ölümlerin sorumlusu gibi gösterilmeye çalışıyor. Bunun bilinçli olarak yapıldığını düşünüyoruz. Bu işin sorumlusu parlamenter sistem değildir, bu işin sorumlusu sorumsuz hükümettir. Yönetememekten kaynaklı bir durumdur.” dedi.

Ağbaba, “Kıdem tazminatı gibi konular var. Büroların açılması ortaçağın köle sistemini geri getirecektir. İki saatliğine gel şu hizmeti yap git diyecekler. CHP, sendikaların hayır dediği hiçbir şeye hiçbir zaman evet demez.” ifadesinde bulundu.

Ağbaba, “Geçen dönem Türkiye’nin dikkatini çekmedi ama çok sayıda müdür görevden alındı, paralel yapı diye müdahale ettiler ama esas amaç kendi gibi düşünmeyen AKP’li olmayan, yandaş sendikanın üyesi olmayan bütün müdürler, görevden alındı. Cemaate operasyon yapılacaktı ama herkese bir operasyon yapılarak farklı düşünen bir tek okul müdürü bırakılmadı.” diye sözlerini tamamladı. (CN)

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 02.02.2016 18:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol