banner200
banner222
06 Eylül 2016 Salı 13:24
CHP'den, ‘Özgürlük ve Demokrasi Üniversitesi’ için kanun teklifi
banner188
banner213
banner230

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmalar kapsamında Ankara'da kapatılan 2 üniversitenin yerine Özgürlük ve Demokrasi Üniversitesi kurulması için teklif verdi.

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Ankara'da kapatılan Turgut Özal Üniversitesi ve İpek (Altın Koza) Üniversitesi taşınmazları üzerinde Özgürlük ve Demokrasi Üniversitesi kurulması için Meclis Başkanlığı’na kanun teklifi sundu. Emir, bütün Ankara milletvekillerine teklife imza atmaya çağırdı.

CHP’li Emir, Ankara'da FETÖ'ye maddi ve manevi destek sağladıkları gerekçesiyle kapatılan vakıf üniversitelerinin öğrencilerinin, FETÖ'yle ilişkisi olmadığı kesinleşen öğretim üyelerinin ve kapatılan üniversitelerin taşınmazlarının, yeni bir devlet üniversitesi kurularak bu üniversiteye aktarılması için kanun teklifi verdi. Emir, "Bu, siyaset üstü bir sorunu çözme girişimidir. Buradan, parti gözetmeksizin, bütün Ankara Milletvekillerine sesleniyorum. İlgili düzenlemeye siz de imza atın, bu mağduriyeti 1 Ekim'de Meclis açılınca giderelim, herkesin desteğini bekliyoruz" dedi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 06.09.2016 13:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol