banner200
banner235
banner225
11 Nisan 2016 Pazartesi 13:44
CHP'den Milli Eğitim Bakanı ve İçişleri Bakanı hakkında gensoru
banner188
banner213
banner230

CHP, Karaman'daki 'çocuklara tecavüz' rezaleti ve Ankara'yla İstanbul'daki bombalı saldırılardan dolayı Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve İçişleri Bakanı Efkan Ala hakkında gensoru verdi.

'nın bildirdiğine göre, CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Levent Gök ve Özgür Özel'in imzasını taşıyan ve TBMM Başkanlığı'na sunulan gensoru önergelerinde Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı hakkında; eğitim-öğretim faaliyetlerini kimi vakıf ve derneklere protokollerle devredildiği öne sürülerek eğitimin niteliğinin düştüğü, bunun çocuklara yönelik istismar vakalarının artmasına neden olduğu ve Avcı'nın yönetme gücünü kaybettiği gerekçeleriyle hakkında Anayasa'nın 98 ve 99'uncu, TBMM İç Tüzüğü'nün 106'ncı maddeleri gereğince gensoru açılması teklif edildi.

İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın da bakanlığı döneminde Ankara ve İstanbul'da 4 ayrı bombalı saldırısı meydana geldiği belirtilerek gensoru verildi. Öte yandan geçtiğimiz hafta HDP de Karaman'daki cinsel istismar olayıyla ilgili Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu hakkında gensoru vermişti.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 11.04.2016 13:44
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol