banner200
banner222
10 Ekim 2016 Pazartesi 17:44
CHP'den Hulusi Akar'a 'İstifa et' çağrısı
banner188
banner213
banner230

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Anıtkabir'in bahçesine yapılan halı sahanın kaldırılması için Genelkurmay Başkanlığı'na 72 saat süre verdi. Pekşen, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ı da istifaya davet etti.

TBMM'de basın toplantısı düzenleyen Pekşen, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar için, "Kariyerin, göreve geliş biçimin, 15 Temmuzda yaşananlar ve TSK’nın durumu açık. Şaibelisin ve göreve yakışmıyorsun, istifa et” ifadesini kullandı.

Pekşen şunları söyledi:

“Anıtkabir'in saygınlığını suistimal edecek şekilde son dönemde yapılan çocuk parkı, halı saha kurulması kabul edilemez" diyen Yapılan bu saygısızlıklara yönelik olarak en üst düzeyde sorumlular hesap vermelidir. Ülkenin doğusunda vatan evlatları şehit olup can verirken, sizlerin Anıtkabir gibi tüm insanlığın büyük bir saygıyla korunmasına özen gösterilen bir yerde çocuk eğlence parkı, halı saha vs. gibi yaptıklarınızla, insanların manevi duygularının rencide edilmesine gösterdiğiniz duyarsızlık toplumun vicdanını sızlatmıştır.

15 Temmuz isyanı gecesi olan biten her şey kamuoyunca büyük bir hassasiyetle değerlendirilmiş olup bizzat şahsınıza olan inancı tümüyle sarsmış ve ortadan kaldırmıştır. Kendi hukukunu koruyamayan bir Genelkurmay Başkanı, Türk halkının ne hukukunu ne de güvenliğini koruyamaz. İsyancılara karşı direnen ve demokrasi için canlarını ortaya koyan yurtseverlerin, askeri birlikleri önüne çöp ve hafriyat kamyonu gibi çeşitli araçların park ettirilmesi ile kahramanca mücadeleleri örselenmiş, haksız ve çirkin saldırılarla hak ettikleri özgürlük ellerinden çalınmıştır."

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 10.10.2016 17:44
Anahtar Kelimeler:
CHPDEMOKRASİBasınçocuk
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol