banner200
29 Ağustos 2016 Pazartesi 12:23
CHP’den büyük 30 Ağustos yürüyüşü
banner188
banner213

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı Ankara'da düzenleyeceği ‘Büyük Yürüyüş' ile kutlayacak. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katılacağı yürüyüş saat 18.30'da Kızılay'dan başlayacak ve Anıtkabir'de son bulacak. Kılıçdaroğlu, Anıtkabir girişinde bir konuşma yapacak. Büyük Yürüyüş'e binlerce partilinin yanı sıra, sendikalar, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarından da geniş katılım olması bekleniyor.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda yapılacak Büyük Yürüyüş ile ilgili yaptığı açıklamada, “Cumhuriyetin temelinin atıldığı 30 Ağustos Zaferini de Taksim, Gündoğdu ve Anafartalar'da olduğu gibi ‘Büyük Buluşma' coşkusuyla Ankara'da kutlayacağız. Sayın Genel Başkanımızın öncülüğünde gerçekleştirilecek bir ‘Büyük Yürüyüş' ile Anıtkabir'e gideceğiz. Ülkemizin birliğine, kardeşliğine yönelik terör saldırılarını da kınayacağımız yürüyüşümüze tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz” dedi.

Bingöl, Büyük Yürüyüş'e siyasi parti ayrımı gözetmeksizin tüm vatandaşların davetli olduğunu belirterek, yürüyüş boyunca sadece Türk bayrağı ve Atatürk posterleri taşınacağı vurgulandı.

Kaynak: Birgun.net
Son Güncelleme: 29.08.2016 12:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol